ANKARA HABERLERİ

Çocukları AVM yerine müzelere götürün

Hürriyet Haber
27.03.2017 - 14:27Son Güncelleme :

Sanatla ilgilenen insanların suç işlemeyi düşünmeyeceğini belirten Altındağ Belediye Başkanı Tiryaki, “Bu memlekette huzurlu bir toplum arzu ediyorsak, çocukların kültür ve sanat ortamında büyümesi gerekiyor. Çocuklarınızı, öğrencilerinizi alışveriş merkezi (AVM) yerine müzelere götürün” dedi.

Hürriyet Haber

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, ilçeyi turizmde bir dünya markası haline getirmek için mücadele verdiklerini belirterek, “Ankara denince akla 'Altındağ' gelsin istiyoruz” ifadesini kullandı. Eskiden sokaklarına girilmeyen, kaderine terk edilmiş bir Altındağ olduğunu belirten Başkan Tiryaki, “Şimdi ise, başkentin kalbinde büyük bir dönüşüm gerçekleştirdik. Tarihi ve kültürel değerlerimize de sahip çıktık. Hedefimiz, Altındağ'ı sadece Türkiye'nin değil dünyanın da dikkatini çeken bir cazibe merkezi haline getirmek” ifadelerini kullandı. “Ankara’da tarihin, kültürün ve sanatın merkezi artık Altındağ’dır” diyen Tiryaki, özetle şunları söyledi:

ZİHİNSEL DÜNYALARINI GELİŞTİRMELİYİZ

“Kent kültürünün oluşturulmasında belediyelere de büyük görevler düşüyor. Ekonomik gelişme ile birlikte toplumun zihinsel alt yapısının da güçlendirilmesi kalkınmada çok önemli rol oynamaktadır. Türkiye'nin daha güçlü bir ülke olması için eğitimin, kültürün ve sanatın önemi çok büyük. Çocuklarımızı kültürel ve sanatsal faaliyetlere yönlendirmeliyiz. Zihinsel dünyalarını geliştirmeliyiz.

ÇİNÇİN’DE ÇOCUKLAR GİTAR ÇALIYOR

Artık okulları harabeye çeviren, duvarlara çirkin yazılar yazan değil, resim dersinde ödül alan çocuklar var. Çinçin'de çocuklar gitar çalıyor, resim yapıyor. 10 yıl önce bu sadece bir hayaldi. O yüzden siz bu topluma bir maya atın, toplum bunun karşılığını mutlaka verir. Sanatla ilgilenen insanlar suç işlemeyi düşünmez. Bu memlekette huzurlu bir toplum arzu ediyorsak, çocukların kültür ve sanat ortamında büyümesi gerekiyor. Çocuklarınızı, öğrencilerinizi alışveriş merkezi (AVM) yerine müzelere götürün.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çocukları AVM yerine müzelere götürün hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 14 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çocukları AVM yerine müzelere götürün haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı