AYDIN HABERLERİ

Çocuklardan doğaya katkı

DHA
30.03.2016 - 12:05Son Güncelleme :
DHA

AYDIN'ın Kuşadası İlçesi'nde Orman Haftası etkinlikleri kapsamında ağaç ve orman sevgisini aşılamak için minik öğrenciler fidan dikti.
Kuşadası'nda Orman Haftası ilk olarak Kuşadası Adagöl Mevkii'ne fidan dikimiyle başladı. Kuşadası Küçük Şeyler Anaokulu tarafından düzenlenen etkinliğe Kuşadası Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekibi destek verdi. Veliler ve minik öğrenciler tarafından Adagöl çevresine toplam 110 fıstık çam fidanı dikildi.
Ayrıca Orman Haftası nedeniyle TEMA Vakfı Ağaç Kardeşliği projesi kapsamında Kuşadası Yeniköy Mahallesi'ne 150 kara selvi ve fıstık çamı fidanı dikildi. İbrahim Zeki Emgin İlkokulu öğrencilerinin fidan diktiği etkinliğe Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, Belediye Meclis üyeleri ve TEMA Vakfı Kuşadası Temsilcisi Nimet Demir de katıldı. Nimet Demir "Çocuklarımıza yaşanabilir bir dünya bırakmak için ilk önce onlara ormanların önemini aktarmalıyız. Daha yeşil bir dünya daha yaşanabilir bir dünyadır. Yeşili ve doğayı koruyalım" dedi.

KUŞADASI (Aydın), (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Çocuklardan doğaya katkı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 12 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çocuklardan doğaya katkı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı