Dünya Haberleri

DÜNYA

  Çocuklara tasma ve tecavüz

  A.A.
  18 Temmuz 2007 - 11:16Son Güncelleme : 18 Temmuz 2007 - 11:17

  Belçika'nın başkenti Brüksel'deki bir okulda zeka engelli çocuklara tasma takıldığı, bu çocukların sürekli dövüldüğü, bazılarının tecavüze uğradığı belirlendi.

  Refah düzeyine göre yapılan sıralamalarda dünyanın en "keyifli" ilk 10 ülkesi arasında gösterilen Belçika'nın başkenti Brüksel'de, Anderlecht belediyesine bağlı olan "Acacias" isimli okulda "hafif ve ağır özürlü" çocuklar eğitim görüyor.
  Okulda görev yapan uzman eğitmenlerden birinin ihbarı üzerine ortaya çıkan skandal, ülke çapında tepkilere neden oluyor.

  Okuldaki 140 kadar özürlü çocuğun bazı eğitmen tarafından tasmalarla bağlandığı, dövüldüğü, çeşitli tecavüz ve kötü muamelelere hedef olduğu belirlenirken, 10 kişi hakkında soruşturma açıldığı duyuruldu.

  Okuldaki özürlü çocukların yalınayak yağmurda yürütüldüğü, tuvaletlerde unutulduğu, yemeklerinin yerde verildiği, ağlayan çocukların "silkelendiği" ve "soğuk duşa sokulduğu", bu muamelelerin yıllardır devam ettiği belirtildi.
  Çocukları tecavüz ve kötü muamelelere hedef olan bazı velilerin de adalete başvurarak suç duyurusunda bulunduğu bildirildi.

  Savcılık, konuyla ilgili soruşturma açtığını duyurdu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı