Gündem Haberleri

  Çocuklara konforlu klavye

  Aslı YURTSEVEN ayurtseven@hurriyetim.com.tr
  27.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çocuğunun algılamasını hızlandırmak isteyen ebeveynlere konforlu klavyeden (Comfy Easy Keyboard) bahsetmek istiyorum. www.geniusbabies.com/the-comfy-easy-pc-keyboard.html adresinden ulaşabileceğiniz klavye ile 1 yaşından 5 yaşına kadar olan çocukların algılama ve öğrenmelerine yardımcı programlar hazırlanmış.

  Programlar, 1-3 ve 3-5 yaş arası olarak iki gruba ayrılmış. Pedagojik araştırmalar sonucu ve geliştirici uzman takımın hazırladığı programlar 15 farklı dil seçeneğiyle sunuluyor. Dil seçenekleri arasında Türkçe de mevcut.

  www.comfyland.com/new/ demo.html adresinden test de edebileceğiniz ürünle çocuklara; renkler, hayvanlar, hava durumu, müzik aletleri tanıtılmak amaçlanıyor. Aynı adres üzerinden bu klavye ile uyumlu hazırlanmış CD’lerden de temin etmeniz mümkün.

  Klavyenin uyum sağlayacağı bilgisayar özellikleri şöyle; Pentium III 300 MHz işlemci, Microsoft Windows 98SE/Me/2000/XP işletim sistemi, 32MB sistem belleği, en az 30MB boş sabit disk alanı, USB bağlantısı. Klavyenin satış fiyatı 80 dolar, her CD’nin satış fiyatı 25 dolar.

  www.geniusbabies.com
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı