Gündem Haberleri

  Çocuklara kim bakacak

  Hürriyet Haber
  28.09.2005 - 02:39 | Son Güncelleme:

  Fransa’da Cumhurbaşkanı Jacques Chirac’ın geçtiğimiz günlerdeki hastalığı partisinde olduğu gibi ana muhalefette olan Sosyalist Parti’de de ‘halef tartışmalarını’ körükledi.

  İktidardaki Halk Hareketi Birliği’nin olası adayları arasında yine Chirac, parti lideri Nicolas Sarkozy ve Başbakan Dominique de Villepin’in isimleri geçerken Sosyalist Parti lideri François Hollande’nin hayat arkadaşı Segolene Royal’in 2007 seçimleri için aday olabileceğini açıklaması esprilere yol açtı. Ancak bu espriler genelde kadının cinsiyetini ve baskın kişiliğini hedef alıyordu.

  Sosyalistlerin cumhurbaşkanı adayı olması kuvvetle muhtemel olan Laurent Fabius, Royal (52) ile birlikteliğinden dört çocuk sahibi olan Hollande’nin de aday olma olasılığı nedeniyle, ‘İyi de çocuklara kim bakacak’ dedi. Sosyalist senatör Jean-Luc Melenchon ise ‘cumhurbaşkanlığı seçimi güzellik yarışması değildir’ dedi. Kadının hayat arkadaşını gölgede bırakmasına gönderme yapmak isteyenler ise Hollande için ‘Monsieur Royal’ yakıştırmasını yapıyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı