« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çocuklara destek

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da bir toplantı sırasında, sosyal hizmetlerden sorumlu Devlet Bakanı Hasan Gemici'ye, ‘‘İhtiyacınız olursa yardıma hazırım’’ diyerek avukatlık kartvizitini veren Hüsnü Güneş, şunları anlattı:

‘‘Yuvada yetişmekten hiçbir gocunma duymadım. SHÇEK benim ailem. Ben buralarda yetiştim, büyüdüm. Birçok arkadaşımız var yuvadan çıkan. İsimlerini vermiyeyim kimi doktor, kimi şarkıcı, kimi ünlü futbolcu. Yuvadan geldiklerini gizliyorlar. Neden, niçin? Bir meslek sahibi olduktan sonra onlara en iyi hizmeti yapacak olan bizler değil miyiz? Onların sorunlarını bizlerden daha iyi kim bilebilir? Bir arkadaşımız. Sayın Bakan da kendisini tanıdı; Erdal Ergün. Yuvadan yetişti. SHÇEK'in müfettişlik sınavlarına girdi. Kazanamadı. Ama o daha iyi yapmaz mı SHÇEK'de görevi?’’

Babası 26 yaşında ölmüş ve kendisi de 26 yaşında avukatlık cübbesini giymişti. Hüsnü'nün bugün tek hedefi var. Kendi yaşam çizgisini paylaşan çocuklara elinden geldiğince maddi-manevi destek olmak. Geçtikleri zorlu yolda onların elinden tutmak.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler