ANKARA HABERLERİ

'Çocuklar, Ustalar Yolun İki Tarafı' fotoğraf sergisi

DHA
28.04.2016 - 11:28Son Güncelleme :
DHA

Hüseyin ÖZBALI/ANKARA, (DHA)-ÇAĞDAŞ Özel Eğitim (İş) Uygulama Merkezi, 'Çocuklar, Ustalar Yolun İki Tarafı' isimli fotoğraf sergisini Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi'nde Ankaralı sanatseverlerle buluşturdu. Bu yıl 6'ncısı gerçekleştirilen fotoğraf sergisinde ilkokul 2. sınıf düzeyinde 17 engelli öğrencinin 28 fotoğrafı sergileniyor.
Başkentte 13 yıldır zihinsel engellilere yönelik eğitim veren Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Çağdaş Özel Eğitim (İş) Uygula Merkezi'nde özel eğitim gören ilkokul 2. sınıf düzeyinde 17 öğrencinin 28 fotoğrafı Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi'nde sergilenmeye başladı. Çağdaş Özel Eğitim (İş) Uygulama Merkezi Okul Müdürü Ahmet Hilmi Mutlu sergiyle ilgili verdiği bilgide, ülkemizde özel eğitim kapsamında normal eğitim imkanlarından yararlanamayacak düzeyde olan bireylerin eğitimleri MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğü'ne bağlı açılan kurumlarda verildiğini söyledi. Mutlu, Özel Eğitim Uygulama merkezlerinin, orta ve ağır öğrenme yetersizliği olan öğrencilerin öz bakım ve temel yaşam becerileri ile işlevsel akademik becerilerini geliştirmek ve topluma uyumlarını sağlamak için hizmet veren kurumlar olduğunu belirttiği açıklamasında şunları kaydetti:
HER ENGELLİ ÇOCUĞUN MUTLAKA BİR BECERİSİ VARDIR
"Bu durumda olan öğrenciler yetkili merkez ya da kurumlarda tanı konulduktan sonra Milli Eğitim Müdürlüğü'nce kurumlara yerleştirilirler. Eğitim çalışmaları; özel eğitime özgü yöntem, teknik ve materyaller kullanılarak, her öğrencinin eğitsel performansına göre belirlenmiş 'Bireyselleştirilmiş Eğitim Programları' çerçevesinde yürütülmektedir. Öğrencilerin fiziksel, zihinsel, sosyal ve iletişim becerilerini geliştirmek için eğitim çalışmalarının yanı sıra sosyal ve sanatsal faaliyetlere de yer verilmektedir. Her engelli bir çocuğun mutlaka bir becerisi olduğuna inanıyoruz. Nitekim de bu konuda birçok örnekleri ile sıkça karşılaşıyoruz".
Mutlu, engelli çocukların bağlı bulundukları ilçelerde MEB Özel Eğitim ve Rehberlik kurumlarına başvurmaları halinde öğrenim verdikleri okullarına öğrenci kayıt kabullerinin gerçekleştirdiklerini de kaydetti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 'Çocuklar, Ustalar Yolun İki Tarafı' fotoğraf sergisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2016 tarihinde saat 11 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Çocuklar, Ustalar Yolun İki Tarafı' fotoğraf sergisi haberi güncellenecektir.

ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:38
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:34
 • Yatsı
  19:07
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı