KIRKLARELİ HABERLERİ

“Çocuklar Topluma" Projesi Protokol İmza Töreni

IHA
26.10.2015 - 12:24Son Güncelleme :

KIRKLARELİ'NDE "ÇOCUKLAR TOPLUMA" PROJESİ PROTOKOL İMZA TÖRENİ YAPILDI.

IHA

Kırklareli Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen "Çocuklar Topluma" projesinin protokol imza töreni gerçekleştirildi.
Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Merkezi’nde düzenlenen protokol imza törene, Rektör Prof. Dr. Mustafa Aykaç, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hatice Malkoç Çetin, Sağlık Yüksekoku Müdürü Doç. Dr. Serpil Aközcan, Roman Dernekleri Başkanı Mustafa Ovarda, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.
"Bu çocuklar bizim evlatlarımız, belki de onlar yarınların yıldızları olacak" ifadeleriyle söze başlayan Rektör Prof. Dr. Mustafa Aykaç, bu projede yer almaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Bu işin kahramanlarının öğrenciler, öğretim üyeleri ve desteleyicileri olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Aykaç, şöyle devam etti:
"Mutluluk duyabilmek, gönlümüzü ferahlatmak için mutlaka birbirimize dokunalım, birbirimizi sevelim. Zamanımızı daha mutlu hale getirmek için vaktimizi sevgi ile dolduralım. Bizler; bu çocuklara ulaştığımızda onları mutlu edebildiğimizde gurur duyuyoruz Bu çocuklara elimizi uzatmak için bu tür projeleri fırsat sayıp, iyi bir şekilde değerlendirelim. Bizler; üniversite olarak önceki yıllarda bu tür projelere çok önem verdik, bundan sonraki yıllarda da önem vermeye devam edeceğiz. Üniversitemiz adına, bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz ise, proje kapsamında üzerlerine düşen görevleri yapmaya hazır olduklarını söyledi. Korkmaz, "Çocukların bizlere çok ihtiyaçları var. Bu proje bizlerin onlara ulaşmasına imkan tanıyor. Her bir çocuğa özel öğretmen gibi ilgilenme imkanı sunuyor. Projenin, onların yetişmelerine büyük katkı sağlayacağına inanıyorum" dedi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hatice Malkoç Çetin de, geçen yıl Rektör Prof. Dr. Mustafa Aykaç’ın destekleriyle bir pilot çalışma yürüttüklerini dile getirdi. Çetin, "Biz Rektörümüzden aldığımız güç ve katkıların yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destelerinden büyük memnuniyet duyduk. Emeğimizin karşılığını almaya başladık. Bu projeye gelecek yıllarda spor ve kültür faaliyetleri katmayı planlıyoruz" diye konuştu.
“Çocuklar Topluma" Projesi protokol imza töreni, toplu fotoğraf çekinilmesiyle sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden “Çocuklar Topluma" Projesi Protokol İmza Töreni hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 12 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Çocuklar Topluma" Projesi Protokol İmza Töreni haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı