ANKARA HABERLERİ

Çocuklar TEGV’de eğlenirken öğreniyor

Çağrı ERDENER
14.07.2017 - 09:16Son Güncelleme :

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) Etimesgut’taki Semahat-Dr. Nüsret Arsel Eğitim Parkı’nda gerçekleştirilen yaz etkinlikleri, çocukların tatilde eğlenceli vakit geçirerek öğrenmelerini sağlıyor.

Çağrı ERDENER

Etkinlikler kapsamında, ilköğretim çağındaki çocuklar için gönüllü eğitmenler eşliğinde bilim, spor, sanat atölyelerinin yanı sıra kutu oyunları aktiviteleri ve geziler düzenleniyor. Proje üreten minikler, öğrendiklerini uygulama fırsatı buluyor. Çocukların eğitime eşit şekilde ulaşmasını sağlamaya çalıştıklarını belirten Park Yöneticisi Nilüfer Özdemir şunları söyledi:

DUYARLILIK KAZANIYORLAR

“Yaz tatillerini dolu dolu geçirmeleri için sokağa bir alternetif oluşturiyoruz. Kendimize has yöntemlerle çocuklara eğitim vermeye çalışıyoruz. Amacımız, bilim, sanat ve çevreye karşı duyarlılık oluşturmak. Çocuklar, zamanı etkin kullanma, grup çalışması, eleştirel ve yaratıcı düşünme gibi yaşam becerilerini ediniyor. Aynı zamanda çevre bilinci kazanıp, haklarını öğreniyorlar. En önemlisi de burada okuma alışkanlığı kazanıyorlar.”

EĞİTMENLERİN TÜMÜ GÖNÜLLÜ

TEGV’in eğitim parkında çocuklara eğitim verenlerin tümü gönüllülerden oluşuyor. Her yaştan Ankaralının eğitmenlik yaptığı parktakı gönüllülerden biri olan Ekin İpek Tuğrul, “Burada çocuklara faydalı olmak ve onların yüzlerindeki mutluluğu görmek çok özel bir his. Sadece eğitim vermiyoruz. Bizler de onlardan çok fazla şey öğreniyoruz” dedi.

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çocuklar TEGV’de eğlenirken öğreniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Temmuz 2017 tarihinde saat 09 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çocuklar TEGV’de eğlenirken öğreniyor haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:46
  • Guneş
   07:30
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:21
  • Akşam
   17:39
  • Yatsı
   19:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı