MARDİN HABERLERİ

Çocuklar Şişme Havuzlarda Serinliyor

IHA
27.07.2015 - 11:58Son Güncelleme :

MARDİN'İN KIZILTEPE İLÇESİNDE YAŞANAN KAVURUCU SICAKLARDAN BUNALAN ÇOCUKLAR, ŞİŞME HAVUZLARDA SERİNLİYOR. KIZILTEPE OTLUK MAHALLESİ'NDE İKAMET EDEN HALİL VE HATİCE AYDOĞAN ÇİFTİ, ÇOCUKLARINA IRAK’TAN GETİRDİKLERİ ŞİŞME HAVUZ İLE SERİNLETMEYE ÇALIŞIYOR. HATİCE AYDOĞAN "BİRKAÇ GÜNDÜR TEMMUZ AYININ EN KAVURUCU SICAK GÜNLERİNİ YAŞIYORUZ. ÇOCUKLAR SICAK HAVALARDAN BUNALIYOR. BİZ DE ÇAREYİ SEYYAR ŞİŞME HAVUZLARDA BULDUK. EŞİM IRAK’TAN ALDIĞI ŞİŞME HAVUZLARIN İÇERİSİNE HER GÜN ÖĞLEN SETLERİNDE SU DOLDURDUKTAN SONRA ÇOCUKLARI İÇERİSİNE BIRAKIYORUZ. BU VESİLEYLE ÇOCUKLAR GÜNDE EN AZ 2 SAAT HEM SERİNLİYOR HEM DE EĞLENİYOR" DEDİ.

IHA

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşanan kavurucu sıcaklardan bunalan çocuklar, şişme havuzlarda serinliyor.
Kızıltepe’de aşırı sıcakların yaşandığı bu günlerde vatandaşlar, sıcaktan bunalan çocuklarını şişme havuzlarda serinletiyor. Şişme havuzları suyla dolduran aileler, çocuklarını serinletmeye ve eğlendirmeye çalışıyor.
Kızıltepe Otluk Mahallesi’nde ikamet eden Halil ve Hatice Aydoğan çifti, çocuklarına Irak’tan getirdikleri şişme havuz ile serinletmeye çalışıyor. Hatice Aydoğan "Birkaç gündür Temmuz ayının en kavurucu sıcak günlerini yaşıyoruz. Çocuklar sıcak havalardan bunalıyor. Biz de çareyi seyyar şişme havuzlarda bulduk. Eşim Irak’tan aldığı şişme havuzların içerisine her gün öğlen setlerinde su doldurduktan sonra çocukları içerisine bırakıyoruz. Bu vesileyle çocuklar günde en az 2 saat hem serinliyor hem de eğleniyor" dedi.
Şişme havuzlarda serinleyen Zuhal Aydoğan ise havaların çok sıcak ve bunaltı olmasından dolayı kendi bahçelerinde kurdukları seyyar havuzun içine su doldurup günde 1 veya 2 saat kardeşleriyle birlikte serinlemeye çalıştıklarını söyledi.
Mardin Meteoroloji Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre Mardin merkezde en yüksek sıcaklık 33, Kızıltepe ilçesinde ise en yüksek sıcaklığın 38 derece olduğu belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Çocuklar Şişme Havuzlarda Serinliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çocuklar Şişme Havuzlarda Serinliyor haberi güncellenecektir.

MARDİN NAMAZ VAKİTLERİ

03 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:26
 • Guneş
  07:07
 • Öğle
  12:17
 • İkindi
  14:52
 • Akşam
  17:07
 • Yatsı
  18:37
Sayfa Başı