İZMİR HABERLERİ BAYRAKLI HABERLERİ

Çocuklar kuklalarla öğreniyor

DHA
26.05.2018 - 10:29Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'in Bayraklı ilçesindeki Durmuş Yaşar İlkokulu öğrencileri, uluslararası Kuklam Anlatıyor (My Puppet İs Speaking) eTwinning projesi kapsamında, çeşitli kuklalar tasarlayıp, derslere bunlarla birlikte katılıyor.

Durmuş Yaşar İlkokulu sınıf öğretmeni Ebru Yetim ve İngilizce öğretmeni Büşra Kaya tarafından geçen mart ayında başlatılan Kuklam Anlatıyor eTwinning projesi ile öğrenciler hem eğleniyor hem öğreniyor. Türkiye genelinde 6 okulda uygulanan proje kapsamında Durmuş Yaşar İlkokulu'ndaki 650 öğrenci kendi kuklasını tasarladı.

Müdür Yardımcısı Ahmet Furkan Eruslu, öğrencilerin materyaller kullanarak bilgilerini kalıcı hale getirdiğini söyleyerek, "Projenin amacı her öğrencinin öğretmeniyle birlikte kuklasını tasarlayıp ona hayalindeki karakteri yüklemesini sağlamak. Proje kapsamında derslere kuklasıyla katılan öğrenciler kendilerini ifade etme, topluluk önünde konuşma, diyalog kurma, duygularını yansıtma, empati yapma becerilerini geliştiriyor. Okulumuzda ilk başta bir sınıfın katıldığı proje şu anda bütün okula yayıldı. Çocuklar kuklalarla yaşadıkları olayları sunabiliyor. Her çocuğun bir kuklası oldu" dedi. Uluslararası projenin Romanya'daki bir okulun öncülüğünde hayata geçirildiğini anlatan Eruslu, "1'den 4'üncü sınıfa kadar her sınıfta çocuklar kukla hazırladı. Örneğin matematik dersinde kullandıkları kuklalarla sayıları öğrendi. Kendi yaptıkları bir ürün olması daha hoşlarına gitti. Proje devam ediyor. Yıl sonunda e Twinning kalite ödülünü alacağız" dedi.

Nevra UÇKAÇ / İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bayraklı haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bayraklı haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Çocuklar kuklalarla öğreniyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı