Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Çocuklar kendi bilgisayar oyunlarını yaptı

  DHA
  07.02.2017 - 08:04 | Son Güncelleme:

  Eskişehir'de çocuklar, günümüzün en son ve en etkili eğitim yaklaşımı olan STEM eğitimi referans alınarak hazırlanan atölyelerde Scratch programıyla kendi bilgisayar oyunlarını hazırladılar.

  Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi’nde gerçekleştirilen kış atölyelerinde katılımcılar sertifikalarını aldı. Günümüzün en son ve en etkili eğitim yaklaşımı olan STEM eğitimi referans alınarak hazırlanan atölyelere Eskişehirli çocuklar büyük ilgi gösterdiler. Eğlenerek öğrenmeyi, yaşayarak bilimsel verilere ulaşmayı amaç edinen Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi’nde gerçekleştirilen Kış Atölyeleri son gün yapılan eğitimle sona erdi. ’Kod Adı: Scratch’ atölyesine katılan çocuklar dünyaca ünlü kodlama ve animasyon programı Scratch’i kullanmayı öğrendiler. Çocuklar daha sonra kendi yazdıkları kodlar ile kendi bilgisayar oyunlarını hazırladılar. Kendi bilgisayar oyunlarını oynarken çocukların oldukça mutlu oldukları gözlendi.

  PlayStation 4ünüzde yer yoksa harici disk takınPlayStation 4'ünüzde yer yoksa harici disk takın!

  ’Bu Deney Benim’ atölyesinde çocuklar verilen malzemeler ile kendi bilimsel deneylerini gerçekleştirirken keyifli dakikalar yaşadılar. 9-12 yaşındaki geleceğin bilim insanı adayları ortaya çıkan sonuçları kendi aralarında tartıştılar.

  ’Görünür Görünmez’ atölyesine katılan çocuklar ışığın kırılması, gök kuşağı oluşumu gibi günlük hayatta yaşadığımız olayların nasıl gerçekleştiğini deneyler yaparak öğrendiler.

  Etiketler: eskişehir , oyun , internet
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı