Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ‘Çocuklar kaçırılıyor’ söylentilerine valilikten yalanlama

  Canan ALTINTAŞ/DİYARBAKIR, (DHA)
  18.10.2007 - 15:22 | Son Güncelleme:

  DİYARBAKIR Valiliği, artan ‘Çocuklar organ mafyası tarafından kaçırlıyor’ söylentileriyle ilgili haberleri, bir açıklamayla yalanladı.
   Okul önlerinde görevlendirilen polisler de ailelere bu söylentilerin asılsız olduğunu anlatmaya başladı.
  Diyarbakır Valiliği'nce yapılan yazılı açıklamada, son zamanlarda çeşitli basın ve yayın organlarında kent merkezinde küçük yaşta çocukların kaçırıldığı ve organlarının alındığına yönelik haberlerin yer aldığına dikkat çekilerek, bu tür haberlerin asılsız olduğu belirtildi. Açıklamada, bu güne kadar kent merkezinde çocuk kaçırma olayının meydana gelmediği, ancak her ilde olduğu gibi evden kaçan çoçukların olduğu ve bu çocukların daha sonra bulunarak ailelerine teslim edildiği bildirildi.
  Maksatlı olarak çıkarılan bu söylentilerin vatandaşları huzursuz ve tedirgin ettiği belirtilirken, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polisler, kenteki okul önlerinde velileri, bu tür söylentilere inanmaları konusunda bilgilendirdi. Bu tür asılsız haberlere itibar edilmemesi gerektiğini belirten polisler, ailelere güvenlik konusunda en ufak tereddütlerinin olmaması gerektiğini anlatarak, çocuklarını okula göndermelerini istedi.
  Aileler ise çıkan söylentilerden tedirgin olduklarını, polislerin bilgilendirmesiyle rahatladıklarını dile getirdi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı