Çocuklar için ter döktüler

Orhan GEDİK / MÜNİH
04 Eylül 2015 - 09:20Son Güncelleme : 04 Eylül 2015 - 09:20

Almanya Çocuk ve Gençlik Sağlığı Birliğinin bu yılki toplantıları Münih’te devam ederken, Bayern Münih e Galatasaray’ın ünlüleri, çocuklar yararına sahaya çıktı. Kronik hasta çocuklar da, iki takımın formalarını giyerek büyükleri ile birlikte oynadı.

Almanya Çocuk ve Gençlik Sağlığı Birliği'nin (DGK) 111’inci kez düzenlediği kongre Münih’te devam ediyor. Etkinlikler kapsamında, Türk Alman Sağlık Vakfı’nın (TGD) üstlendiği program çerçevesinde, Galatasaray ile Bayern Münih’in ünlüleri çocuklar için, çocuklarla birlikte maç yaptı.

Çocuklar için ter döktüler

Oberhaching kasabasındaki spor okulunun sahasında oynanan maça ilgi yoğun oldu. Galatasaray kaleci Kerem İnan, Ümit Karan, Ümit Davala, Mustafa Kocabey, Fatih Çerçi, Faruk Atalay, Sedat Yeşilçay ile Turgay Kazancı ile sahaya çıktı.

Çocuklar için ter döktüler

3-3 berabere bitti

Bayern Münih kadrosunda ise eski oyuncularından Herbert Zimmermann, Harald Cerny, Michael Tarnat ve Hans Pflügler yer aldı. Yaşları 13 ila 27 arasında değişen 24 engelli çocuk ve genç de eski futbolcularla birlikte değişimli olarak sahada top koşturdu. Karşılaşmanın ilk yarısını Galatasaray 3-2 önde bitirirken, ikinci yarıda da ataklar sonuç vermedi. Skor tabelasına Bayernli çocuklar etkin oldu ve maç 3-3 berabere bitti.

Çocuklar için ter döktüler    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı