ANKARA HABERLERİ

Çocuklar için bir araya gelecekler

ANKA
30.04.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Ankara’da çocuklar yararına 30 Nisan’da yapılacak “Mayıs’a Dans” balosuna Berlin Comedian Harmonists, Nilüfer ve Anjelika Akbar müzikleriyle katkı sunarken, Türkan Şoray piyango çekilişini, Müjdat Gezen açık artırmayı yönetecek. Tayfun Talipoğlu ise fal bakacak.

ANKA

UNICEF Türkiye Milli Komitesi ve Almanya Büyükelçiliği’nin ortaklaşa organize ettiği “Mayıs’a Dans” balosunun amacı, UNİCEF İletişim Sorumlusu Sema Hosta, Federal Almanya Büyükelçiliği Siyasi İşler Müsteşarı Michael Nowak ve Federal Almanya Cumhuriyeti Büyükelçiliği Çalışma ve Sosyal İşler Birinci Sekreteri Anke Siebold’un da bulunduğu toplantıda anlatıldı. Almanya Büyükelçiliği’nde yapılan toplatıda 30 Nisan’daki baloda açık artırma ve balo programı konusunda bilgilendirme yapıldı. Baloda, Sydney Olimpiyatları’nda sahneye çıkan Berlin Comedian Harmonists, dünyaca ünlü üstün yetenekli piyanist Anjelika Akbar, sinema oyuncusu ve yönetmen Türkay Şoray, tiyatro ve sinema oyuncusu Müjdat Gezen, çocukların eğitimine katkı sağlamak için bir araya geliyor. Baloda, Tayfun Talipoğlu’nun sürprizi ise iki kişiye fal bakmak olacak.

Tablolar açık artırmada
/images/100/0x0/55eabbb7f018fbb8f8933b7f
Saat 19.30’da başlayıp 02.00’ye kadar sürecek baloya, Berlin Comedian Harmonists, Nilüfer, Anjelika Akbar, Türkan Şoray, Müjdat Gezen, Tayfun Talipoğlu, Kültür eski Bakanı Talat Halman ve çocuk korosu gelecek. Nilüfer’e piyanoda Buğra Uğur eşlik edecek. Baloda, piyango çekilişine yardımcı olacak Şoray’ın “Gecede bulunacağım için küçük bir kız çocuğu gibi heyecanlıyım” dediği belirtilirken, Müjdat Gezen’in de yapılacak açık artırmayı yöneteceği kaydedildi. Bu arada çok sayıda ressamın, çocukların eğitimi için bağışladığı tablolar açık artırmada satılacak. Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçiliği Siyasi İşler Müsteşarı Michael Nowak, UNICEF’le ilk kez ortak bir çalışma yaptıklarını belirterek, bu çalışmayı yapmaktan mutluluk duyduklarını kaydetti.

Mutluluk duyuyoruz

Federal Almanya Cumhuriyeti Büyükelçiliği Çalışma ve Sosyal İşler Birinci Sekreteri Anke Siebold, UNICEF için çocuklar için para toplamanın kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek, baloda sahneye çıkacak Berlin Comedian Harmonists çok özel bir grup olduğunu dile getirdi. Siebold, Berlin Comedian Harmonists’in geceye katılmalarından mutluluk duyduklarını vurguladı.

Bağışlar çocuklar için harcanmalı

UNICEF İletişim Sorumlusu Sema Hosta, Almanya Federal Büyükelçiliği ve Türk Alman İş Adamları Derneğiyle ortaklaşa bir çalışma yürüttüklerinin açıklayarak, bu kapsamda bir balo yapacaklarını belirtti. Hosta, balonun temasının “Mayıs’a Dans” olduğunu kaydederek, balonun UNICEF için gelenekselleştiğini ve bu yıl baloyu Almanya Büyükelçiliği ile birlikte yapmaktan çok özel bir onur duyduklarının ifade etti. Hosta, “30 Nisan Almanya’da uzun uzun dans edilen festival havasında geçen çok özel bir gün. Biz de bu dans çocuklar için olmalı diyerek, çocuklar için baharı nasıl bir dansla karşılayabiliriz sorusunu sorduk. Yapılacak en iyi şeyin toplanan yardımları onların ihtiyacı olan konularda kullanmak olduğuna karar verdik” dedi.

Balo herkese açık olacak

“UNICEF’le başka eğitime katkı projeleri olacak mı” sorusuna Siebold, şimdiden bunu söylemenin zor olduğunu belirterek, amaçlarının daha çok destek ve aracı olarak katkı sunmak olduğunu ifade etti. Siebold, doğrudan doğruya bu tarz projeler için ayrılmış ödeneklerinin olmadığını kaydederek, zaman zaman yardım günleri düzenlediklerini ÇYDD ile piyano resitali yaptıklarını anlattı. Siebold, balodaki açık artırmada bol bağış toplanması temennisini dile getirerek, balonun herkese açık olduğunu bildirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Çocuklar için bir araya gelecekler haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı