Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çocuklar haklı

Gerets, "Gitmek gibi bir fikrim yok. Kulübe karşı oyuncularımın tutumunun haklı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden onlarla birlikte davranıyorum. Türkiye’de manevi olarak zenginleştim" dedi.

Bayram AYDIN
SON GÜNCELLEME
G.SARAY Teknik Direktörü Eric Gerets, futbolcularının davranışlarında haklı olduğunu söyledi. Gerets şöyle dedi:

"Dün (önceki gün) futbolcularım ’antrenmana çıkmak istemiyoruz’ dediler. Aralarında toplantı yapacaklardı, gençlerle çalıştım. Sonra idmana çıktılar. Bugün (dün) ise yüz ifadelerinden antrenman yapmamamızın uygun olduğunu düşünüp, serbest bıraktım. Futbolcular hayal kırıklıklarını ifade etmek ve tepkilerini dile getirmek istiyorlar.

Bir şeyler yapılmalı

Taraftara ’Rahat olsunlar hafta sonu aklımızdaki düşünceleri atıp 3 puan için oynayacağız’ mesajını iletmemi istediler. Protestolarıyla demek istedikleri bir şeyin yapılması gerektiği. Ben de çağrı yaparak, bir çıkar yol bulunmasını istiyorum. Gitmek gibi bir fikrim yok, ama desteğe ihtiyacım var. Eminim bize yardım edebilecek yetenekli ve güçlü insanlar var. Bir grup futbolcunun parasını alıp diğerinin almaması doğru değildir. Kısa sürede tüm oyuncularıma ödeme yapılarak sorunun aşılacağını düşünüyoruz. Yoksa bu durumda hata yaptıklarında benim onlara bir şey söylemem mümkün değil.

Manevi zenginlik

Kulübe karşı oyuncularımın tutumunun haklı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden onlarla birlikte davranıyorum. Ne futbolcu ne de yönetim tarafındayım, iki tarafın birlikte yürümelerini sağlayan tarafım.
Yapmam gereken bu. Oyuncularımın tepkisi ne kadar sürecek bilmiyorum. 6 ay boyuncu yaşadığım sorunları 15 yıllık kariyerimde yaşamadım. Ama G.Saray’a geldiğim için mutlu ve gururluyum. Kariyerim büyür mü bilmiyorum, ama Türkiye’de manevi olarak zenginleştiğim muhakkak."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler