ESKİŞEHİR HABERLERİ

Çocuklar Haklarını Yaz Okullarında Öğreniyor

IHA
23.07.2015 - 17:28Son Güncelleme : 23.07.2015 - 17:29

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇOCUKLARA HAKLARINI ÖĞRETİYOR

IHA

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak ve yaz tatillerini en verimli şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği yaz okullarına katılan çocuklar, haklarını öğreniyorlar.
Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) yaz okullarında Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi tarafından öğrencilere Çocuk Hakları Eğitimi veriliyor. Birbirlerini tanımayan ve ilk kez ESMEK yaz okulu eğitimlerinde karşılaşan çocuklar yabancılık çekmemeleri, ayrımcılığı ortadan kaldırma, erkekler ağlamaz kızlar daha akıllıdır, ne güzel dünya ve yaralayıcı sözler konularında çocuk hakları eğitimi veriliyor. Düzenlenen atölye çalışmalarıyla cinsiyetçi kalıpların ortadan kaldırılması, toplumsal cinsiyet eşitliğinin tartışılması ve hoşgörüyü geliştirmek gibi konularda fikirlerini paylaşarak çocuk haklarını eğlenerek öğreniyorlar.
Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi yetkilileri, eğitimlerle ilgili yaptıkları açıklamada “ESMEK yaz okullarında 5 haftalık verilecek eğitimlerde çocuklar düş gücünü kullanmayı, beyin fırtınası yapmayı, kız erkek çocuk ayrımı yapmaksızın üzerlerine düşen görevleri ve kendilerini ifade etme özgürlüğünü öğrenmiş olacaklar” şeklinde konuştular.
ESMEK yaz okulu kurslarında çocuklarını izlemek için eğitim merkezlerine gelen veliler ise, yaz okullarının çocuklarının gelişimine katkıda bulunduğunu ifade ederek, Büyükşehir Belediyesi’nin Ücretsiz Yaz Okulları’ndan memnuniyetlerini dile getirken Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e de teşekkür ettiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Çocuklar Haklarını Yaz Okullarında Öğreniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çocuklar Haklarını Yaz Okullarında Öğreniyor haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:02
  • Guneş
   06:41
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   16:24
  • Akşam
   18:59
  • Yatsı
   20:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı