ANKARA HABERLERİ

Çocuklar haklarını şenlikte öğrenecek

Hürriyet Haber
28.04.2017 - 15:47Son Güncelleme :

Yenimahalle Belediyesi çocukların bayram ayına şenlikle nokta koyacak.

Hürriyet Haber

Yarın gerçekleşecek Çocuk Hakları Şenliği’nde çocuklar, hem haklarını öğrenecek, hem de eğlenceli bir gün geçirecek. Çocuk Hakları Derneği işbirliğinde düzenlenecek şenlik, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek. Şenliğe, Musa Göçmen’in çoksesli gösterisi damga vuracak. Şenlikte Sosyal Hizmet Uzmanı Cengiz Kaplan’ın hazırladığı “Resimli Çocuk Hakları Kitabı” da çocuklara ulaşacak. Program kapsamında Yenimahalle ilçesi sınırları içerinde bulunan 401 ilk ve ortaokul öğrencisinin resim ve şiirleri saat 13.00’te açılacak sergi ile katılımcıların beğenisine sunulacak. Açılışın ardından çocuklar için çeşitli aktiviteler düzenlenecek. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile Çocuk Hakları Derneği Genel Başkanı İzzet Çetin’in de çocukları yalnız bırakmayacağı günde, ünlü müzik adamı Musa Göçmen çocuklar için sahnede olacak. Ayrıca palyaço yüz boyama gibi çeşitli etkinliklerle de renklenecek olan şenlikte, çocuklar eğlence dolu bir gün geçirecek. 

MİNİK YETENEKLERE ÖDÜL

Şenlik kapsamında ayrıca Çocuk Gözüyle Çocuk Hakları Resim ve Şiir Yarışması sonuçları da açıklanacak. Yenimahalle İlçesi sınırları içerinde bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin Çocuk Hakları Sözleşmesi’nde belirlenmiş bulunan haklar konusunda yoğunlaşmasını sağlayarak, çocuk haklarına duyarlı bir kamuoyu oluşturmak, toplumsal duyarlılığı sağlamak ve farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen yarışmaya resim ve şiirleriyle katılan 401 çocuktan dereceye girenlere ödülleri dağıtılacak. Her iki dalda da birincilere dizüstü bilgisayar, ikincilere tablet, üçüncülere ise bisiklet verilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çocuklar haklarını şenlikte öğrenecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 15 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çocuklar haklarını şenlikte öğrenecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı