ANKARA HABERLERİ

Çocuklar haklarını şenlikte öğrenecek

DHA
30.03.2017 - 11:38Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- YENİMAHALLE Belediyesi, çocukların bayram ayı olan Nisan ayını Çocuk Hakları Şenliği ile taçlandıracak. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenecek şenlikte, Çocuk Gözüyle Çocuk Hakları Resim ve Şiir Yarışması sonuçları da belli olacak. Toplam 407 öğrencinin resim ve şiirleriyle katıldığı yarışma, çocukların haklarını öğrenmesine katkı sağlayacak.

Yenimahalle Belediyesi ve Çocuk Hakları Derneği'nin işbirliğinde düzenlenecek şenlik, 30 Nisan Pazar günü Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek. Saat 13.00 itibariyle start alacak şenlikte yarışmaya katılan öğrencilerin eserleri, açılacak sergiyle katılımcıların beğenisine sunulacak.

MİNİKLERİN EĞLENCE GÜNÜ

Dolu dolu etkinliklerle geçecek olan şenlikte, ünlü müzik adamı Musa Göçmen çocuklar için sahnede olacak. İnteraktif gösteri ve illüzyon-animasyon gösterileriyle renklenecek olan şenlikte, çocuklar eğlence dolu bir gün geçirecek.

KÜÇÜK YETENEKLER ÖDÜLLENDİRİLECEK

Şenlik kapsamında ayrıca Çocuk Gözüyle Çocuk Hakları Resim ve Şiir Yarışması sonuçları da açıklanacak. Yenimahalle İlçesi sınırları içerinde bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin Çocuk Hakları Sözleşmesi'nde belirlenmiş bulunan haklar konusunda yoğunlaşmasını sağlayarak, çocuk haklarına duyarlı bir kamuoyu oluşturmak, toplumsal duyarlılığı sağlamak ve farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen yarışmaya resim ve şiirleriyle katılan 407 çocuktan dereceye girenlere ödülleri dağıtılacak. Her iki dalda da birincilere dizüstü bilgisayar, ikincilere tablet, üçüncülere ise bilgisayar verilecek.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çocuklar haklarını şenlikte öğrenecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 11 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çocuklar haklarını şenlikte öğrenecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı