Spor Çocuklar Güney Afrika'ya ısınıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çocuklar Güney Afrika'ya ısınıyor

2010 FIFA Dünya Kupası’nın resmi sponsorlarından McDonald’s’ın dünya çapında yürüttüğü ‘Player Escort’ programı çerçevesinde Türkiye’de düzenlenen kompozisyon yarışmasını kazanan Ankara’lı Selin Kodak ve Bora Sayınalp ile Antalya’lı Elif Ekizoğlu Güney Afrika’ya gitmeden önce İstanbul’da final maçına hazırlandı.

Final maçında futbolcularla sahaya el ele çıkacak 3 Türk çocuğu dünyanın en büyük futbolcuları ile birlikte çimlere ayak basarken, aileleri de onları tribünlerden izleyecek.

Türk çocukları bin 408 çocuk arasından finale çıkan 22 kişi arasında

Bütün dünyadan toplam bin 408 çocuğun futbolcularla beraber sahaya çıkacağı FIFA 2010 Dünya Kupası maçlarında, 3 Türk çocuğu final maçında sahaya çıkacak şanslı 22 çocuk arasında yer alacak.

McDonald’s’ın Türkiye’de düzenlediği yarışmada jüri üyeliğini Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin önceki başkanlarından ve Bugün Gazetesi Spor Yazarı Onur Belge, Fotomaç Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Bülent Can, Cumhuriyet Gazetesi Spor Müdürü Arif Kızılyalın, Fox TV Spor Şefi Harun Muslu, Spor Spikeri Melih Gümüşbıçak, Anadolu Restoran İşletmeleri Kurumsal İletişim Müdürü Nedret Türkkuşu, Pedagog Gülşah Keleş ve Türkçe Öğretmeni Dilek Avşan yaptı.

Kompozisyon yarışmasına kızlar damgayı vurdu; 3 şanslı çocuktan ikisi kız

McDonald’s restoranlarından ve Turkcell Süper Lig takımlarından 6-10 yaş grubunda spor okulu bulunan Antalyaspor, Beşiktaş Spor Kulübü, Bursaspor, Denizlispor, Eskişehirspor, Gaziantepspor, Gençlerbirliği Spor Kulübü, Kayserispor ve Ankaragücü spor kulüplerinin altyapı organizasyonlarında ve McDonald’s restoranlarında duyurumu yapılan kompozisyon yarışmasında Ankara’dan Selin Kodak, yine Ankara’dan Bora Sayınalp ve Antalya’dan Elif Ekizoğlu Türkiye’nin şanslı üç çocuğu oldu.

Kompozisyonlarda yüzlerce çocuk Messi ile sahaya çıkma hayalini anlattı

Ankaralı Kodak Ailesinin 7 yaşındaki birinci sınıf öğrencisi kızları Selin Kodak’ın el ele sahaya çıkmak istediği yıldız futbolcu Messi. Yarışmanın son günü gönderdiği mektupla final maçında sahaya çıkmaya hak kazanan Selin, hayallerinde sınır tanımıyor ve Messi’ye sahada uğur getireceğine inanıyor. Babası Tanju Kodak’a hayatında vereceği en büyük hediyenin de babasını Messi ile tanıştırmak olduğunu söylüyor.

Ankara’dan ikinci talihli Bora Sayınalp ise 8 yaşında. Gençlerbirliği’nin futbol okuluna giden Bora, Elano Blumer’in elini tutmak istiyor. Kompozisyonunda “daha önce hiç dünya kupası görmedim” diyen Bora, tek hayalinin Temmuz ayında Dünya Kupası’na gitmek olduğunu ifade ediyor.

Üç yetenekli çocuktan biri olan Antalyalı Elif Ekizoğlu ise 7 yaşında bir ilkokul birinci sınıf öğrencisi. Elif kompozisyonunda futbolun sadece erkeklere özel bir alan olmadığını ifade ediyor. Elif, Türkiye’nin dünya kupasında olmamasının üzücü olduğunu söylüyor ve Güney Afrika’da Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğini belirtiyor. Elif’in de en büyük hayali Messi ile sahaya çıkmak.

McDonald’s Kurumsal İletişim Müdürü Nedret Türkkuşu “Başvurular arasında seçim yapmak çok zor oldu. Çocuklarımız yazdıkları kompoziyonlara heyecan ve isteklerini katmışlardı. Güney Afrika’ya gidecek çocuklarımızı jürimizin titiz elemesi ile belirledik. Yarışmaya katılan bütün çocuklarımıza teşekkür ediyor ve onların spora ve sağlıklı yaşama ilgilerini sürdürmelerini diliyorum.” dedi.

Türkiye’de McDonald’s

Türkiye’de 24 yıllık geçmişi olan ve Anadolu Grup (Anadolu Endüstri Holding) çatısı altında faaliyet gösteren McDonald’s, Türkiye’de 140 restoranı ve 4 bine yakın çalışanı ile yılda 73 milyondan fazla kişiye hizmet vermektedir. Sunduğu ürün ve hizmetlerin tamamına yakınını Türkiye’de üretim yapan tedarikçilerden temin eder. Örneğin; McDonald's restoranlarında tüketilen etlerin tamamı Pınar Et’ten, süt ürünleri Danone’dan sağlanır. McDonald’s, İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Samsun, Bursa, Kocaeli, Balıkesir, Tekirdağ, Adapazarı, Adana, Mersin, Aydın, Muğla, Afyon, Antalya, Trabzon, Kayseri, Konya, Eskişehir, Malatya ve Gaziantep illerinde ve bu illere bağlı çeşitli ilçelerde faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda 444 62 62 numaralı Çağrı Merkezi'nden ulaşılan AloServis hizmeti ile pek çok yere, ürünlerini eve servis olarak ulaştırmaktadır. McDonald's restoranlarının yarısına yakını kahvaltı servisi vermekte, alışveriş merkezleri dışında yer alan birçok restoran da 24 saat ya da gece 02:00'a ya da 03:00'a kadar hizmet vermektedir.


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle