Çocuklar Eve Dönmüyor!

Hürriyet Haber
17.09.2013 - 09:21 | Son Güncelleme:

Eğleniyorlar, İngilizce konuşuyorlar, hayatı keşfediyorlar…

Helen Doron Anaokulu ve Öğrenim Merkezlerine Gelen Çocuklar Eve Dönmek İstemiyor...
Çocuğun okul yaşamı “eve ne zaman gideceğiz?” sorusunu sormakla geçer. Annesini görür görmez ona koşar, çünkü var olan sistemde çocuklar tahta sıralarda, renksiz bir ortamda ezberci bir eğitim alarak öğrenim görürler. Öğretmen aktif roldeyken, çocuk pasif konumdadır...

Helen Doron sisteminde ise her şey çocukların İngilizceyi eğlenerek edinmesine yöneliktir.
İngilizce’nin anadilini öğrenir gibi doğal olarak edinilmesini hedefleyen yaklaşımı ile 30 senedir dünyada, iki senedir ülkemizde de faaliyette olan Helen Doron Early English 3 aylıktan 12 yaşa kadar olan çocuklara çağdaş ve uluslararası standartlarda bir anaokulundan beklenen her şeyi mükemmel bir İngilizce eğitimiyle bir arada sunuyor:
• Eğitim programları, görsel işitsel veya kinestetik olarak öğrenen çocuklara uygun olmak üzere çok yönlü beyin uyarımını hedefleyerek hazırlanmıştır.
• Oyun, çocukluğun dilidir ve çocuk gelişiminde hayati önemi olan bir araçtır. Programlar çocukları, oyun oynarken matematik dilini ve bilimini öğrenmeye cesaretlendirir; güvenli ortamda uygulanan basit deneyler sayesinde çocuklar bilimin keyifli yönlerini görerek bilime ısınır.
• Eğitim materyalleri özel olarak bestelenen, pedagojik temellere dayanan ve dil gelişimini hedefleyen özgün şarkılar ve videolar ile desteklenir.
• Drama, Yoga, Pilates’i içeren beden hareketleri o kadar eğlencelidir ki, çocuklar arka planda dinleme ve olumlu pekiştirme ile İngilizceyi severek ve eğlenerek öğrenir.
• Helen Doron eğitmenleri, 30 yıllık tecrübenin sağladığı mükemmel eğitim sistemi sayesinde çocukların istekli ve eğlenceli bir şekilde İngilizceyi edinmelerini sağlar.

Müzikle, Dansla, Oyunlarla; Eğlenerek İngilizce;
• Özgün yöntemlerle hızlı, etkin ve eğlenceli İngilizce.
• Çocuklara, ailelere ve öğretmenlere ilham veren materyallerle eğitim.
• Rahat ve istek uyandırıcı bir ortamda, küçük gruplarla çalışmak.
• Yaşayarak öğrenmenin ve yaratıcı sürecin gücüne inanan özel eğitmenler.
• Tümü 'Özel Helen Doron Sertifikalı' Eğitmen Kadrosu.

Helen Doron Metodolojisinin Bilimsel Sırrı
Temelleri, nörolinguistik ve kinezyolojiye dayanan, çocukların seslere anlam yükleyerek dil edinmeye başlaması olgusunu esas alan bu öğrenim sürecinin, çocuğun sosyal zekasını yükselttiği bilimsel bulgularla kanıtlanmıştır.
Washington Üniversitesi Beyin ve Öğrenim Bilimleri Enstitüsü Direktörü Patricia Kuhl, yaptıkları araştırma ve laboratuvar incelemelerinin sonucunda çocukların bir yabancı dil edinmek için en verimli dönemlerinin 3 ay - 7 yaş arasındaki dönem olduğunu, bu yaştan sonra öğrenme verimliliğinin gerek fizyolojik gerekse diğer etkenler sebebiyle sistematik olarak düşüş gösterdiğini söylüyor. Beynin doğru uyarıcılarla erken uyarımı, nöronların gelişimi ve genişlemesi için olduğu kadar gelecek yıllardaki öğrenme kapasitesinin en iyi seviyeye çıkarılması için de hayati önem taşımaktadır.
Aşağıdaki adresi tıklayarak yapılan bilimsel araştırma ve sonuçlarını izleyebilirsiniz.
Videoyu izlemek için tıklayınız.

Yabancı dilde öğrenim de beynin alabileceği en iyi çok yönlü uyarımdır. 3 aylıktan itibaren anne, baba ile birlikte katılınan Öğrenim Merkezi uygulamaları hem erken beyin uyarımını çok özgün bir metodolojiyle pekiştirmekte hem de öğrenme kapasitesine genetik özelliklerin yanı sıra çevrenin olumlu etkisini de katmaktadır. Helen Doron yaklaşımı anne, baba, çocuk iletişimini de kaliteli zaman geçirmek üzere çok keyifli materyal ve uygulamalar içerir.
Helen Doron Anaokulları ve Öğrenim Merkezlerini daha yakından tanımak için tıklayın.

Helen Doron şubelerimiz Türkiye'nin her yerinde:
İstanbul- Ataşehir, Acarlar, Etiler, Çekmeköy, Florya, Koşuyolu, Maltepe, Tarabya
Ankara- Çayyolu İzmir- Alsancak, Balçova, Bornova, Bostanlı, Çeşme, Mavişehir
Adana, Çanakkale, Fethiye, İskenderun, Kayseri, Salihli, Çorlu

Girişimciler için çok cazip bir franchising modeli:
Helen Doron, hem Öğrenim Merkezi hem de Anaokulu açmak isteyen girişimcilere ihtiyaç duydukları tüm konularda destek veriyor. Yeni bir Helen Doron Anaokulu ve Öğrenim Merkezi kurmak isteyenlerin yanı sıra, halen faal olan anaokulları da başvurarak okullarını Helen Doron Anaokulu’na dönüştürebiliyorlar. Girişimcilere, Milli Eğitim Bakanlığı izinlerinin alınmasından, sınıfların dekorasyonuna ve öğretmenlere Helen Doron sertifika eğitimleri sağlanmasına kadar her alanda yoğun bir destek sağlanıyor.

Şu anda İstanbul, Ankara, İzmir’in yanı sıra, İç Anadolu, Ege, Karadeniz ve Doğu Anadolu illerinden gelen başvurular da kabul ediliyor.
Siz de vakit kaybetmeden Helen Doron şubelerine gelin!

Tel: 0 (212) 279 90 74
Mail: istanbul@helendoron.com
İnternet sitesi:www.helendoronanaokulu.com ve www.helendoron.com.tr
Facebook:http://www.facebook.com/Helen.Doron.Turkiye
Youtube Kanalı:http://www.youtube.com/helendoronturkiye

Etiketler:

    Sayfa Başı