SAKARYA HABERLERİ

Çocuklar doyasıya eğlendi

DHA
11 Mayıs 2017 - 09:32Son Güncelleme : 11 Mayıs 2017 - 09:33

Çocuklar doyasıya eğlendi

DHA

Azim ÇELİK/ADAPAZARI(Sakarya), (DHA) - ADAPAZARI'nda, Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi'nin bahçesinde çocuklar oyunlar oynayıp resimler çizdikleri etkinlikle yaza eğlenceli bir giriş yaptı.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Milli Türk Talebe Birliği Sakarya İl Başkanlığı'nca hazırlanan "Benimle Oynar mısın?" projesi kapsamında düzenlenen 'Çocuklarla Yaza Merhaba' etkinliği Adapazarı'ndaki Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi'nin bahçesinde gerçekleştirildi. Otizm tanısı konan çocuklar ile normal gelişim süreci gösteren çocuklar bir araya getirerek, özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların sosyal hayatta insanlar arasına katılmaları konusunda toplumsal bilinç oluşturulması ve çocuklar arasında iletişimi arttırmak amacıyla düzenlenen piknikte, farklı yaş grubundaki otizmli çocuklar için ihtiyaçlarına göre eğitici faaliyetlere ve oyunlara yer verildi.

Milli Türk Talebe Birliği Sakarya Eğitim Birim Başkanı Berkan Çiftçi, "Hazırlanan bu proje ile otizmli çocukları normal gelişim gösteren çocuklarımız ile bir araya getirerek aradaki sevgi ve yardımlaşmayı arttırmayı ve bununla birlikte toplumumuzda otizmli bireylere karşı duyulan önyargıyı kırmayı amaçlıyoruz. Çalışmalarımızla, toplumda sanıldığının aksine otizmin de tedavisinin olduğunu ve erken teşhis ile beraber doğru bir eğitimin belirgin düzeyde olumlu sonuçlar gösterdiğini anlatıyoruz. Projemiz kapsamında, hem otizmli bireylerin yaşam becerilerinin gelişmesine katkı sağlayacak çalışmalar hem de ailelere verdiğimiz destek ile anne-babaların da yaşamlarını kolaylaştıracak faaliyetlerde bulunacağız" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Çocuklar doyasıya eğlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mayıs 2017 tarihinde saat 09 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çocuklar doyasıya eğlendi haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:14
  • Guneş
   06:06
  • Öğle
   13:13
  • İkindi
   17:00
  • Akşam
   19:58
  • Yatsı
   21:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı