ESKİŞEHİR HABERLERİ

Çocuklar 'Bez bebek' kursunda

DHA
26.03.2016 - 15:38Son Güncelleme :
DHA

 

ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı bez bebek kursunda eğitim alan çocuklar, İstanbul'da düzenlenecek, İstanbul Çocuk ve Gençlik Bienali'ne hazırlanıyorlar.

Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklar için düzenlenen bez bebek kursu Türkiye'ye açılıyor. Eskişehir'in genç yetenekleri, aldıkları eğitimler sonunda oluşturdukları eserleri, İstanbul'da düzenlenecek Çocuk ve Gençlik Bienali'nde İstanbullulara sunmaya hazırlanıyor.Eskişehir'in konuk şehir olacağı bienalin bu yılki teması 'Uyandırma Servisi: Günaydın!' Farklılıklar üzerine düşünen Eskişehirli yetenekler, dil, din, ırk, cinsiyet ve fiziksel bağlılıklar bağlamında her türlü çeşitlilik üzerine farkındalık çalışması ile projelerini hazırlıyorlar.

Yazar Nilay Yılmaz ve bebek yapım sanatçısı Arzu Özer'in önderliğinde bienale hazırlanan çocuklar, İstanbul'daki bienalin ardından çalışmalarını açılacak sergi ile Eskişehirliler ile paylaşacaklar.

-

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Çocuklar 'Bez bebek' kursunda hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 15 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çocuklar 'Bez bebek' kursunda haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı