Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çocuk yuvasından çocuklarını çaldılar

  A.A
  08.02.2006 - 14:11 | Son Güncelleme:

  Adana'da, ailelerinin baskısıyla sokakta çalıştıkları belirlenerek Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Çocuk Sitesi'nde koruma altına alınan 4 çocuktan 2'si aileleri tarafından kaçırıldı.

  Yeşilyuva Mahallesi 11. Sokak'ta oturan aynı aileden Ceylan D. (6), Ayşe D. (7), Güler D. (9) ve Sezer D. (10), ailelerinin baskısıyla sokakta dilencilik yaparak, mendil satarken dün Adana Emniyet Müdürlüğü Çocukları Koruma Şube Müdürlüğü ekiplerince yakalanarak, Karafatma Caddesi'ndeki SHÇEK Çocuk Sitesi'ne teslim edildi.

  Çocuklarının yuvada kaldığını öğrenen Ayşe ve Ceylan D'nin annesi Hamiyet D. ile Güler D'nin annesi Suna D ve aynı aileden bir kadın, çocuklarını ziyaret etmek bahanesiyle siteye geldi. Çocuk Sitesi'nin bahçesinde çocuklarıyla görüştürülen Hamiyet D. ve Suna D, yetkililerin bir anlık dalgınlığından yararlanarak Güler ve Sezer D'yi üzeri tel örgüyle kaplı duvardan dışarıda bekleyen Sezer D'nin babası Ramazan D'ye verdi.

  Ramazan D, iki çocuğu aldığı sırada görevliler olayı fark etti. Bu kişi, çocuklarla kaçarken; 3 kadın, Ceylan ve Ayşe D'yi dışarı çıkartamadan görevlilerce yakalandı.

  Hamiyet ve Suna D. ile kendilerine yardım eden bir kadın gözaltına alınarak, sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü.

  Çocuk Yuvası'na gelen Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu İl Müdürü Yusuf İyi, konuyla ilgili yeterli bilgisi olmadığını, araştırmalarının sürdüğünü söyledi.

  Bu arada, Ceylan D'nin 7, Ayşe D'nin 10, Güler D'nin 2, Sezer D'nin de 5 kez aynı gerekçeyle Çocukları Koruma Şube Müdürlüğü ekiplerince yakalandığı belirtildi.

  Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nden sorumlu Vali Yardımcısı Haluk Sezen de, çocukların dün akşam yuvaya yerleştirildiğini, aileleri tarafından kaçırılmak istendiği sırada yakalandıklarını belirtti.

  İki çocuğun yeniden yuvaya yerleştirildiğini vurgulayan Sezen, ”Kurumda gerekli güvenlik önlemleri alınıyor. Görevlilere gerekli talimatları verdik. Bundan sonra benzer bir olayın yaşanmaması için daha sıkı tedbirler alınacak. Yakalanan kadınlarla ilgili güvenlik güçleri gerekli soruşturmayı başlattı” dedi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı