MALATYA HABERLERİ

Çocuk Trafik Eğitim Parkı Yapılacak

IHA
16.10.2015 - 16:56Son Güncelleme :

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKI YAPACAK.

IHA

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından okul öncesi çocuklar ile ilk ve ortaöğretim öğrencileri için Çocuk Trafik Eğitim Parkı Projesi hazırlandı.
Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan Çocuk Trafik Eğitim Parkı Projesi, Yeşiltepe bölgesinde kurulacak. Koşu mahallesinde Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün de içerisinde bulunduğu 4 bin 500 metrekarelik alana kurulacak olan Trafik Eğitim Parkı, okul öncesi ile ilk ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik olacak. Öğrenciler derslerde öğrendikleri teorik bilgileri burada uygulama fırsatı bulacak. Trafik kurallarına uygun davranış kazandırılmasının amaçlandığı proje sayesinde, çocuklarda trafik kültürünün oluşması ve trafik kazalarının en aza indirilmesi hedefleniyor.
Kurulacak olan Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün de desteğiyle, eğitim personeli tarafından trafik kurallarının tümü uygulamalı olarak öğretilecek. Bu kapsamda okul öncesi ile ilk ve ortaöğretim öğrencilerine, genel trafik kuralları, yaya, sürücü ve bisiklet sürücülerinin sorumlulukları ve uyması gereken kurallar, trafik işaret, cihaz ve levhaların önemi ve öğrenilmesi, trafik düzeni ile ilgili genel bilgiler verilecek.
Çocuk Trafik Eğitim Parkı içerisinde, yatay-düşey trafik işaretleri, sinyalizasyon sistemleri, bisiklet yolları, yaya üst geçidi, hemzemin geçit, yaya kaldırımları, minyatür eğitim otosu, bisiklet, izleyici tribünü, seyir kulesi, görsel ve yazılı eğitim desteği kapsamında, trafik eğitim kitabı, trafik boyama kitabı, trafik eğitim seti, trafik işaretleri panosu, trafik eğitim broşürleri ile ilk yardım malzemeleri bulunacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Çocuk Trafik Eğitim Parkı Yapılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 16 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çocuk Trafik Eğitim Parkı Yapılacak haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:23
  • Guneş
   07:04
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   15:03
  • Akşam
   17:20
  • Yatsı
   18:50
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı