Gündem Haberleri

  Çocuk sürücü polise zor anlar yaşattı

  DHA
  21.06.2017 - 15:46 | Son Güncelleme:

  Bolu'da polis, 11 yaşındaki çocuk ile babasının kullandığı biri plakasız iki otomobili evrakları eksik olduğu için bağlamak istedi. Baba ve oğlu polise tepki gösterdi. Tartışma sırasında çocuk sürücü, otomobillerden birisine binip kaçarken ona engel olmak isteyen polis memuru aracın altında sürüklenmekten son anda kurtuldu. Yaşananlar bununla da sınırlı kalmadı. Olaylı dakikalarda polis memurunun elini cam kesti, kaçan araç lastikleri patlatılarak durduruldu.

  D-100 Karayolu kenarındaki yan yoldan seyreden plakasız hurda otomobili kullanan kişinin çocuk olduğunu görenler polise ihbarda bulundu. Polis, 11 yaşındaki Eren Ü.’nün kullandığı plakasız otomobil ile babası Levent Ü. yönetimindeki 07 LS 061 plakalı otomobili, Beşkavaklar Mahallesi mevkisindeki akaryakıt istasyonunda yakıt alınırken buldu

  Trafik ekibinin yaptığı kontrolde Eren Ü.’nün kullandığı plakası bulunmayan hurda otomobilin hiçbir belgesinin olmadığı belirlendi. Levent Ü. de polisin istediği sürücü belgesi ile otomobilin evraklarını vermedi. Bunun üzerine polis iki aracı da bağlayarak otoparka çekmek istedi.

  Çocuk sürücü polise zor anlar yaşattı

  8 kişilik ailesiyle Ankara’dan geldiği öğrenilen Levent Ü. ve oğlu buna tepki gösterdi. Eren Ü., polis memuruna saldırmaya kalkarken, babası "Kendimi keseceğim" diyerek aracının bagajından bıçak almaya çalıştı.

  Bu sırada Eren Ü., babasının kullandığı otomobilin direksiyonuna geçti. Polis memuru aracıns açık camından sürücü Eren Ü.’yü tutup engel olmaya çalıştı. Ancak Eren Ü., gaza basarak bagajı açık olan araçla kaçtı. Polis memuru Ercan Bayraktar, son anda elini bırakarak aracın altında sürüklenmekten kurtuldu. Plakasız hurda otomobil çekiciye yüklenerek otoparka çekildi. Levent Ü. ile ailesi ise karakola götürüldü.

  OĞLU TEKRAR KAÇTI

  Karakola götürülen Levent Ü.’ye para cezası uygulandı. Levent Ü., işlemlerin ardından serbest bırakıldı. Bu sırada oğlu Eren Ü.’nün kaçtığı otomobil, D-100 karayolu Yumrukaya mevkisinde görüldü. Polisi gören Eren Ü., otomobille tekrar kaçtı. Polis, bir süre sonra Köroğlu Mahallesi’nde seyir halinde gördüğü otomobilin peşine düştü. D-100 Karayolu’na çıkıp Ankara yönüne giden otomobil kavşaktan tekrar Bolu yönüne dönerken Karacaağaç mevkisinde polisin lastiklerine ateş etmesi sonucu durduruldu.

  Çocuk sürücü polise zor anlar yaşattı

  Karakoldan çıktıktan sonra oğluyla buluşup direksiyona geçtiği anlaşılan Levent Ü., aracın kapılarını kilitledi. Polis memuru Ercan Bayraktar, camı kırarak kontak anahtarını almak isterken arbede yaşandı. Sağ elini cam kesen polis Bayraktar yaralandı. Bayraktar’a gelen 112 Acil ekibi ambulansta tedavi uyguladı. Sağlık görevlileri Levent Ü. ile aracın içinde bulunan eşi ile çocuklarını da sağlık kontrolünden geçirdi. Levent Ü., daha sonra tekrar gözaltına alınarak karakola götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

  Çocuk sürücü polise zor anlar yaşattı
  Çocuk sürücü polise zor anlar yaşattı

  Etiketler: 11 yaşında , kaçak
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı