ANTALYA HABERLERİ

Çocuk Oyunları Şenliği sona erdi

DHA
26.04.2017 - 11:00Son Güncelleme :
DHA

 

Ahmet ACAR/DEMRE, (DHA) - ANTALYA'nın Demre İlçesi'nde 1458 öğrencinin katılımıyla bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği'nde şampiyonlar belli oldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 4'üncüsü düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği'ne 10 ilkokul ve 10 ortaokuldan 1458 öğrenci katıldı. Okullarda yapılan ön elemeler sonrası finaller Demre Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. 2'nci sınıflar arasında yapılan 'Yağ Satarım Bal Satarım' oyununda Yunus Emre İlkokulu, 3'üncü sınıflar arasında yapılan 'Mendil Kapmaca' oyununda Yunus Emre Ortaokulu, 4'üncü sınıflar arasında yapılan 'Tombik' oyununda Yunus Emre İlkokulu, ortaokullar arası yapılan 'Yakan top' oyununda da Çevreli Bozoğlu Tarkun Ortaokulu şampiyon oldu.

Dereceye giren okulların kupa ve madalyalarını Kaymakam Murat Uz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Coşkun, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mesut Dikili, Antalya Büyükşehir Belediyesi Demre Koordinatörü Veli Sertbaş, Ak Parti İlçe Başkanı Bayram Arıcı, CHP İlçe Başkanı Mustafa Caner verdi.

Kaymakam Murat Uz, "Bu şenliğin amacı geçmişte sokaklarda oynadığımız unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını, günümüze ve gelecek kuşaklara taşımak. Bu geleneksel oyunları yaşatmak" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Çocuk Oyunları Şenliği sona erdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 11 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çocuk Oyunları Şenliği sona erdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı