Dünya Haberleri

  Çocuk katili değil fantezi avcısı çıktı

  Hürriyet Haber
  29.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD’de çocuk güzellik kraliçesi Jon Benet Ramsey’nin öldürülmesiyle ilgili tutuklanan John Mark Karr, suç mahallinden alınan DNA örneklerinin uyuşmaması üzerine serbest bırakıldı.

  ÇOCUK güzeli davasının zanlısı John Mark Karr’dan alınan saç ve salya örnekleri, hafta sonunda Denver polis laboratuvarında test edildi. Bu örneklerin, Colorado’nun Boulder kentindeki cinayet mahallinden alınan DNA örnekleriyle uyuşmaması üzerine, savcı tutuklama kararını kaldırarak davayı düşürdü. Böylece 6 yaşındaki güzellik kraliçesinin cinayet faili olduğundan şüphe edilen Karr, resmen suçlanmadan serbest kaldı.

  ABD’de 10 yıldır çok tartışılan, hakkında yüzlerce teori üretilen ve kitaplara esin kaynağı olan "Çocuk Kraliçe" cinayetine, Karr’ın tutuklanmasının ardından "çözüldü" gözüyle bakılmaya başlanmıştı. 10 yıl önce evinin bodrumunda tecavüz edilen ve dövülerek öldürülen JonBenet’in katil zanlısı olarak Tayland’da tutuklanan eski öğretmen Karr’ın, gerçek katil olduğuna kesin gözüyle bakılıyordu.

  Daha önce çocuk pornografisi suçu işlediği için "olağan şüpheli" sayılan Karr, çocuğa aşık olduğunu ve onu kaza sonucu öldürdüğünü söylemişti. Ancak savcılar, Karr’ın suçluluğuyla ilgili birçok soru işareti bulunduğunu belirterek, basından hemen sonuca varmamasını istemişlerdi. Zanlının eşi de, Karr’ın cinayet günü başka bir eyalette olduğunu belirtmiş, medya onun kısa süreli şöhret peşinde koşan bir fantezi avcısı olabileceğini sorgulamaya başlamıştı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı