Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Çocuk kaçırılıyor söylentisini PKK çıkarıyor'

  Muharrem KONTAZ/DİYARBAKIR, (DHA)
  19 Ekim 2007 - 16:26Son Güncelleme : 19 Ekim 2007 - 16:26

  DİYARBAKIR Valisi Hüseyin Avni Mutlu, son günlerde kentte yayılan ‘Çocuklar organ mafyası tarafından kaçırlıyor’ söylentilerini terör örgütü PKK’nın çıkardığını söyledi. Mutlu, “Birileri varsa yoksa gerginlik yaratalım derdinde ‘İllahlah ya illahlah’ ama bu dedikoduyu çıkaranların maskesini düşürdük ve çirkin yüzlerine gördük” dedi.

  Diyarbakır Valisİ Hüseyin Avni Mutlu, son zamanlarda çeşitli basın ve yayın organlarında kent merkezinde küçük yaşta çocukların kaçırıldığı ve organlarının alındığına yönelik haberler üzerine basın toplantısı düzenledi. Vali Mutlu, kentte halkın arasında söylentilerle yayılmaya çalışan çocuk kaçırma olayının olmadığını söyledi. Mutlu, kentte organ mafyası olduğu bunların çocukları kaçırdığı yönünde dedikoduları pompalayanların arkasında kim olduğunu bildiklerini belirterek, “Aileleri endişeye sevk eden bu söylentilerin kaynakları bellidir. Bunlar çocukları kullanarak insanları sokaklara dökme çabasındadırlar. Bu söylentileri çıkaranların tespiti ve haklarında işlem yapılması yönünde hem adli makamların hem de emniyet nezninde çalışmalar devam ediyor” dedi.

  Vali Hüseyin Avni Mutlu, bu mihrakları özellikle çocukları istismar ederek, aileleri kaygıya sevk ediyorsa onları anne-babalara şikayet ettiğini belirterek, “Ben bunların maskelerini indiriyorum, bu maskenin arkasında olanları toplum iyi tanısın. Bu seslerin nerden geldiğini toplum iyi görsün ve bu çirkin yüze aldanmasınlar. Bu çirkin yüz, Diyarbakır’ın yüzünü güldürmeye değil, yüzünü ağlatmaya, hüzün ve keder vermeye çalışan bir yüzdür. Diyarbakır’da tek bir çocuk kaçırma vakası yok ve bu söylentiler tamamen yalandır. Bunların derdi varsa yoksa gerginlik yaratalım, ‘illahlah ya illahlah’, bunca yıldan sonra bu odakları tanıyamıyorsak vay halimize” dedi.

  TERÖR ÖRGÜTÜ PKK’NIN İŞİDİR

  Vali Mutlu, terör örgütü PKK’yı kastederek, bu söylentilerin örgütlü bir organisasyonunun işi olduğunu belirterek, “Bu sıradan basit birşey değildir. Organize edilmiş, halkı provake etmeye yönelik bir harekettir. Bu olayların arkasında olanlar çok açık ve net olarak bellidir. Bunların amacı insanları gerip nasıl sokaklara dökebilirizdir. Çünkü Diyarbakır’da 200 bin öğrenci var bunlar aileleri ile birlikte yüzbinleri bulur. Düşünün yüzbinlerin sokağa döküldüğünü, bunların amacı kentin huzurunu bozmak ve halkı galeyana getirmek olduğunu” açıkladı.

  BEN SEVGİ DOLU YÜREĞİMLE KARŞINIZDAYIM

  “Sevgi dolu yüreğimle sizin karşınızdayım” diyen Vali Mutlu, “Ben bu şehre sevgi vermeye geldim benim görevim budur. Sevgi dolu bir valiyim, ama sen ne yapıyorsun benim sevgi ile işim olmaz. Ben insanları gerer, provake ederim benim işim huzursuzluk yaratmaktır. Ben de diyorum ki, senin herşeyine karşı benim sevgi dolu yüreğim ile karşındayım. Ben bu ilin valisi olarak 24 saat ayaktayım. Böyle bişey varsa bizim uyumamız mümkünmüdür. Ben tüm çocukların sahibiyim, okulların içinde ve dışında emniyet görevlilerimiz bulunuyor. Benim telefonum halka açıktır. Telefonum 05339634863, Beni arayın” dedi.
  Bu arada Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, kenteki okul önlerinde bu tür dedikodulara inanmaları konusunda velilere sözlü bilgilendiriyor.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı