Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çocuk güzellik yarışmasına ‘istismar’ soruşturması

  Saffet YENİGÜN/KEMER (Antalya), (DHA)
  07.10.2007 - 13:28 | Son Güncelleme: 07.10.2007 - 13:28

  ANTALYA'nın Kemer İlçesi'nde düzenlenen ve çocuk istismarına zemin hazırladığı eleştirilerine hedef olan ‘Little Miss World 2007’ adlı çocuk güzellik yarışması hakkında, Antalya Valiliği ve Kemer Kaymakamlığı tarafından soruşturma açıldı.

  Kemer'e bağlı Tekirova Beldesi'nde bulunan bir otelde Ukraynalı organizatör Natalya Kovolyovo tarafından düzenlenen ve 17 ülkeden yaşları 4 ile 13 arasındaki 35 kız çocuğunun transparan kıyafetler ve dansöz elbiseleriyle podyuma çıktığı ‘Little Miss World 2007’ isimli güzellik yarışması hakkında Antalya Valiliği ve Kemer Kaymakamlığı tarafından soruşturma açıldı. Çocuk istismarına kapı araladığı ve minik bedenler teşhir edildiği gerekçesiyle sivil toplum kuruluşlarının tepkisini çeken yarışmaya ilişkin, Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü podyuma çıkan çocukların fotoğraflarını topladı. Miniklerin 3 saat boyunca jüriye beğenilmek için ter döktüğü ve saat 00.30'a kadar süren yarışmayla ilgili DHA muhabirinin fotoğraf ve görüntüleri de Kemer Cumhuriyet Savcılığı'na iletilmek üzere alındı.

  Yarışma geçen yıl da Kemer'de düzenlenmiş ve çektiği tepkinin ardından Antalya Valiliği'nce inceleme başlatılmıştı. Geçen yıl düzenlenen yarışma için de soruşturma açılmış, ancak herhangi bir sonuç çıkmamıştı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı