VAN HABERLERİ

‘Çocuk Gelin Yoktur, Tecavüzcü Erkek Vardır’ Afişine Tepki

IHA
19.10.2015 - 18:19Son Güncelleme :

YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ DÜZENLEDİKLERİ YÜRÜYÜŞLE AFİŞLERİ ASANLARA TEPKİ GÖSTERDİLER.

IHA

VAN (İHA) – Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencileri, ‘Çocuk Gelin Yoktur, Tecavüzcü Erkek Vardır’ afişlerine tepki gösterdi.
Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencileri, İlahiyat Fakültesi önünden Merkezi Yemekhane’ye kadar yürüyerek duruma tepki gösterdiler. Burada bir açıklama yapan Veteriner Fakültesi öğrenci Hakan İlbaş, Diyarbakır Yenişehir Belediyesi’ni kınayarak, “Burada toplanmamızın sebebi daha önce Danimarkalı bir karikatüristin çizdiği ve İslam aleminde büyük bir infiale neden olan skandal karikatürün bir benzerinin geçtiğimiz günlerde Yenişehir Belediyesi Kadın Politikalar Müdürlüğü ve yine belediye bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi logolarının yer aldığı ‘Çocuk Gelin Yoktur, Tecavüzcü Erkek Vardır’ başlıklarıyla Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinin sokaklarına asıp Peygamber Efendimize alçakça hakaret etmiş olmasıdır. Kardeşlerim, eğer biz Allah’ın Resulü’ne hakaret edenlere karşı sesimizi yükseltmezsek, Allah ve Resulü’nün bizden davacı olacağını unutmamalıyız. Dün Allah’ın Resulü’nü savunan sahabeler gibi bizlerde bugün burada Allah Resulü’ne yapılan her türlü saldırıya karşı ne olursa olsun savunmalıyız ve savunacağız. Burada Efendimize karşı malum olan menfur tutumu sergileyenlere sesleniyoruz. Ey gafiller, eğer siz şahsımıza, namusumuza dil uzatsanız bunu Allah için af edebiliriz, ama Allah Resulü’ne yapacağınız saldırıları asla kabul etmeyeceğiz. Tüm İslam düşmanlarının bilmesi gerekir ki sahabeler şehri Diyarbakır’da böyle bir rezilliğe yeltenmek alçak bir şekilde inancımızla alay etmektir” şeklinde konuştu.
Açıklamanın ardından kalabalık bir süre tekbir getirdikten sonra sessizce dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden ‘Çocuk Gelin Yoktur, Tecavüzcü Erkek Vardır’ Afişine Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 18 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Çocuk Gelin Yoktur, Tecavüzcü Erkek Vardır’ Afişine Tepki haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:23
 • Guneş
  07:08
 • Öğle
  12:11
 • İkindi
  14:39
 • Akşam
  16:54
 • Yatsı
  18:26
Sayfa Başı