Ege Haberleri

EGE

  Çocuk felci için sanat

  İZMİR (DHA)
  02 Aralık 2014 - 01:17Son Güncelleme : 29 Kasım 2014 - 15:05

  Efes Rotary Kulübü Çocuk Felci aşılama kampanyasına destek vermek amacıyla Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi'nde İzmir Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen Can Atilla'nın "Mevlana'nın Çağrısı" adlı Bale Resitali düzenledi

  Efes Rotary Kulübü ve Rotary 2440. Bölgeye bağlı çok sayıda kulüp üyesinin katılım gösterdiği geceden elde edilen gelirin tamamı, Rotary'nin uzun yıllardır devam eden Çocuk Felcini Polio Aşısıyla Dünya üzerinden silme kampanyasına aktarılacağı dile getirildi. Gecede konuşan Efes Rotary Kulübü Başkanı Metin Hepyükselen ülkemizde neredeyse son bulan fakat Suriyeli sığınmacıların ülkemize gelmesiyle birlikte tekrar gündeme gelen çocuk felcine Efes Rotary Kulübü olarak destek verebilmenin en güzel yolu olan sanatı seçtiklerini ifade etti.

  Çocuk felci için sanat


  Tüm Dünya'da aşkın, sabrın ve hoşgörünün simgesi olmuş Mevlana'nın İzmir Devlet Opera ve Balesi tarafından sergilenen "Mevlana'nın Çağrısı" adlı bale gösterisini böylesi anlamlı bir gece için organize etmekten mutluluk duyduklarını ifade eden Hepyükselen "Mum olmak kolay değildir. Işık saçmak için önce yanmak gerek' der Mevlana. Bu akşam siz ışık oldunuz ateş oldunuz bizlere, bu akşam hiç tanımadığınız hayatlara, çocuklara dokundunuz, bu akşam bir biletle bir geleceği şekillendirdiniz. Efes Rotary ailesi olarak sizlere minnettarız" şeklinde konuştu.

  Çocuk felci için sanat

  Gecenin tüm gelirin tamamının çocuk felci aşılama kampanyasına bırakılacağı gösteriyi 500 kişi izledi.

  Çocuk felci için sanat

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı