ANKARA HABERLERİ

Çocuk Dostu Mamak İçin Yoğun Mesai

IHA
25.02.2015 - 10:56Son Güncelleme :

İLÇE SINIRLARI İÇERİSİNDE ÇOCUKLAR İÇİN EĞİTİMİNDEN SAĞLIĞA, SPORDAN KÜLTÜRE BİRÇOK HİZMETE İMZA ATAN MAMAK BELEDİYESİ; ÇALIŞMALARINI DAHA DA İLERİ BOYUTLARA TAŞIYARAK MAMAK’I TAM BİR ÇOCUK DOSTU ŞEHİR HALİNE GETİRMEYİ HEDEFLİYOR.

IHA

İlçe sınırları içerisinde çocuklar için eğitiminden sağlığa, spordan kültüre birçok hizmete imza atan Mamak Belediyesi; çalışmalarını daha da ileri boyutlara taşıyarak Mamak’ı tam bir çocuk dostu şehir haline getirmeyi hedefliyor. Mamak Belediyesi binlerce çocuğa doğrudan ya da dolaylı olarak ulaştırdığı hizmetlerini üniversitelerden de aldığı akademik destekle çok daha profesyonel hale getiriyor. Türkiye’de ilk defa yapılan Çocuk Müzesi, çocuk dostu sokağı, bilgi evleri, çocuk tiyatrosu, çocuklara yönelik kursları, şölenlerin dışında Mamak Belediyesi UNİCEF ile de işbirliği yapıyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül: “Geleceğimiz olan çocuklarımıza yönelik her alanda çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bizler klasik belediyecilik anlayışının dışına çıkarak çocuklarımıza yönelik çok boyutlu çalışmalara imza attık. Her geçen yıl Mamak’ı tam bir çocuk dostu şehir haline getirmek üzere çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor” dedi. İşte Mamak Belediyesi’nin çocuklar için yaptığı dost yatırımlar:
HİZMETLER DOĞUMLA BAŞLIYOR
Mamak Belediyesi çocuklara yönelik hizmetlerine doğumla birlikte başlıyor. Hoş Geldin Bebek kampanyasıyla Mamak’ta dünyaya gelen bebekler ve aileleri ziyaret edilerek çeşitli hediyeler veriliyor. Ankara Üniversitesi ile işbirliğinde Türkiye’de ilk defa yapılan Çocuk Müzesi’nde ise sona gelindi. Yine Ankara Üniversitesi işbirliğiyle hazırlanan Çocuk Dostu Sokak’ta tamamlanarak Mamaklı çocukların hizmetine sunuldu. Dezavantajlı bölgelerde bulunan çocuklara yönelik başlatılan Gezici Eğitim Otobüsü kapsamında kreş eğitimi çocukların ayağına gidiyor. Hafta için 8 mahalleyi dolaşan otobüs 380 çocuğa kreş eğitimini ulaştırıyor. Binlerce öğrencinin faydalandığı Bilgi Evleri’nde Mamaklı öğrenciler son derece kapsamlı bir şekilde eğitim desteği alıyor ve uzman hocalar tarafından verilen derslerle başarılarına başarı katıyor.
KIRTASİYE DESTEĞİ DE VERİLİYOR
Mamak Belediyesi maddi imkansızlar yaşayan ailelerin çocuklarına yönelik kırtasiye yardımı da yapıyor. Her eğitim öğretim yılı içerisinde Mamak’ta 2000 öğrenciye kırtasiye yardımı yapılıyor. Bir öğrencinin yıl içerisinde ihtiyaç duyabileceği kalem, silgi, defter, çanta gibi temel kırtasiye ihtiyaçları ailelere teslim ediliyor. Aile Merkezlerinden faydalanan kadınların çocukları düşünülerek açılan ve bu merkezlerin bünyesinde bulunan kreşlerden Mamaklı çocuklar faydalanıyor. Uzman eğitimcilerle yapılan çalışmalarla bu merkezlerde hem anneler eğitim görüyor hem de çocuklar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çocuk Dostu Mamak İçin Yoğun Mesai hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 10 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çocuk Dostu Mamak İçin Yoğun Mesai haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:46
  • Guneş
   07:30
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:21
  • Akşam
   17:39
  • Yatsı
   19:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı