Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çocuk dostu emniyet müdürü

  Hürriyet Haber
  21.11.2009 - 15:19 | Son Güncelleme:

  Türkiye Çocuk Zirvesi Genel Sekreterliği tarafından Çocuk Hakları Sözleşmesi`nin kanunlaşarak 1995 yılında yürürlüğe girişinin 14. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinlikte Gaziantep Emniyet Müdürü Halil Yılmaz`a çocuk ve kadın hakları konusunda yaptığı bilimsel çalışmalar nedeniyle 'Çocuk Dostu' ödülü verildi.

  Türkiye Çocuk Zirvesi Genel Sekreterliği ve AREL Eğitim Kurumları işbirliği ile gerçekleşen programa, TBBM Eski Başkanı Köksal Toptan ve çok sayıda

  davetli katıldı.

   

  20 Kasım 2009 günü İstanbul Bahçelievler AREL Eğitim Kurumları konferans salonunda düzenlenen etkinlikte, ``Çocuk Dostu`` ve İlk Adım`` kategorisinde toplam 14 kişiye çocuklarla ilgili yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı ödül verildi.

   

  Açılış konuşmalarının ardından yapılan ödül töreninde “Çocuk Hakları İlk Adım Ödülü” kategorisinde; Ailede Şiddet Eğitimi Seferberliği projesi ile Mardin Valisi Hasan Duruer, Bilge köyünde öğrenci okutma projesi ile Darüşşafaka Cemiyeti Başkanı Zekeriya Yıldırım, Bakırköy’de kadın, çocuk, kitap seferberliği projesi ile Bakırköy-Yerel Gündem 21 Başkanı Yard.Doç.Dr. Meltem Ünalersen ve Ailede Şiddet Eğitimi Seferberliği Projesi ile HEGEM Derneği Başkanı Adem Solak ödüllerini aldılar.

   

  “Çocuk Hakları Çocuk Dostu Ödülü” kategorisinde; Çocuk ve Kadın Hakları konusunda yaptığı bilimsel çalışmaları ile Gaziantep Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, Bir maç sonrası imzasını isteyen bir kız çocuğunu hırpalayan korumalara göz yummayıp çocukla fazlasıyla ilgilenip onura ederek ve ertelemeden, çocuğun derinden yaşadığı üzüntüyü büyük bir sevince dönüştürdüğü için eski Milli Takım Direktörü Fatih Terim, çocuk hakları çalışmalarına katkıları ve Mardin’li çocukların gelişimi ve eğitimine çok özel katkılarından dolayı Marev İstanbul Başkanı Fehmi Tahincioğlu, Türk çocuklarının haklarını savunduğu için Gümülcine-Türk Partisi Eski Başkanı Işık Sadıkahmet, Türk ve Çocuk Zirvesinin Uluslararası ilişkilerine özenli katkılarından dolayı Milli Saraylar Daire Başkan Yardımcısı Ersa Akça ve Çocuk Hakları çalışmalarına 2 yıldır verdiği destekten dolayı AR-EL Eğitim Kurumları Kurucusu Münevver Gözükara ödüllerini aldılar.

   

  Ödül töreninin ardından Çocuk Hakları Konulu panelde 1993’ten günümüze yapılanlar, yapılmayanlar ve yapılması gerekenler tartışıldı.

   

   

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı