BİTLİS HABERLERİ

Çocuk Başak Kültür Sanat Vakfı’ndan Atölye Çalışması

IHA
31 Temmuz 2015 - 16:34Son Güncelleme : 31 Temmuz 2015 - 16:35

ÇOCUK BAŞAK KÜLTÜR SANAT VAKINDAN ATÖLYE ÇALIŞMASI

IHA

Başak Kültür Sanat Vakfı, Bitlis Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde dört günlük “İnsan Hakları Atölyesi” ve “Sinema Atölyesi” konulu atölye çalışması yaptı.
Atölye çalışmasının dördüncü gününde projenin sürekliliğini sağlamak ve fikir alışverişinde bulunmak için vakıf yetkilileri, bazı STK’larla belediyenin toplum destek merkezinde bir araya geldiler. Atölye çalışmaları hakkında bilgi veren Başak Sanat Kültür Vakfı Koordinatörü Belma Yıldıztaş, “Bu proje Avrupa Birliği tarafından fonlanıyor. Çocuklara sinema gibi etkinlikleri ve turları düzenliyoruz. Gittiğimiz yerlerde dezavantajlı durumlar ve 14 -15 yaş arası çocuklara ulaşmaya çalıştıkç Bugüne kadar Van, Batman, Dersim, Soma, Bitlis ve Amsterdam’da çocuklarla çalıştık. Bu tür sosyal etkinliklerden uzak kalan çocuklar seçildi. Gittiğimiz her yerde kurum ve kuruluşlardan destek alarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Kurumların desteği olmadan bu çalışmalar imkansız. Bitlis’te yaptığımız çalışmalardan dolayı Bitlis Belediyesi ve toplum destek merkezinin gerek yer gerekse mekan desteklerini alarak faaliyetleri sürdürdük. Bitlis’te yaklaşık 20 çocukla iki film çekildi. Bu filmlerden birinde çocuklar arasında dayanışma vurgulandı. Diğerinin ise eğitim haklarının çocuklara aşılamasıydı ve bugünde kurum ve STK’larla bir araya geldik. Madde bağımlıları ve engelliler üzerinde neler yapılabilir diye konuştuk ve STK ve kurumların da önerileriyle işbirliği yapılması konusunda müzakere sağlandı. bu toplantı ve çalışmalar amacımıza ulaştı’’ dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Çocuk Başak Kültür Sanat Vakfı’ndan Atölye Çalışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çocuk Başak Kültür Sanat Vakfı’ndan Atölye Çalışması haberi güncellenecektir.

  BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   03:41
  • Guneş
   05:26
  • Öğle
   12:25
  • İkindi
   16:09
  • Akşam
   19:04
  • Yatsı
   20:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı