Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çocuğu haşlayan Nişantaşı'ndaki ünlü restoranın çalışanına şok

  İHA
  05 Haziran 2017 - 16:26Son Güncelleme : 05 Haziran 2017 - 16:27

  Nişantaşı'ndaki ünlü bir restoranın şubesinde Polat Kara adlı çocuğun üzerine sıcak su döken restoran çalışanı hakkında iddianame hazırlayan savcılık, küçük çocuğun üzerine dökülen sıcak suyu silahtan sayarak şüphelinin 1,5 yıla kadar hapsini istedi.

  Nişantaşı'ndaki ünlü bir fast food restoranında 10 Mayıs 2017’de 7 yaşındaki Polat K. adlı çocuğun üzerine sıcak su döken restoran çalışanı Mutlu Haceroğlu hakkındaki soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Polat K. ‘mağdur’, annesi İpek K. ‘şikayetçi’, restoran çalışanı Mutlu Haceroğlu ise ‘şüpheli’ olarak yer aldı.

  Polat K’nin ifadesinde restorana arkadaşlarıyla birlikte hamburger yemek için gittiği kaydedilen iddianamede, şüpheli Haceroğlu’nun ifadesine de yer verildi. Haceroğlu’nun ifadesinde ise dilenmek üzere restoran şubesine gelen Polat K. ve arkadaşlarından müşterilerin rahatsız olduğu, bir bardak sıcak suyu alarak kapının önüne gittiği ve mağdur K’nin üzerine attığı belirtildi. Olay sonrası alınan Adli Tıp Raporuna göre Polat K’nin vücudunda sıcak su nedeniyle birinci dereceden yanık meydana geldiği ifade edildi. İddianamede, şüpheli Mutlu Haceroğlu’nun, “silahla kasten yaralama” suçundan 6 aydan 1,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı