Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çocuğa vurdurdular

  Hürriyet Haber
  03 Eylül 1998 - 00:00Son Güncelleme : 03 Eylül 1998 - 00:01

  Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, dün 14 yaşındaki M.S. tarafından topuğundan tek kurşunla vuruldu. Daha sonra karakola gidip, ‘‘Başkanı vurdum’’ diyen çocuğa, jandarma ilk başta inanmadı. Ancak silahını gösterince, sorguya alındı. M.S. jandarmaya, ‘‘Evi yıktırılan Selahattin bana para verdi. Onun için vurdum’’ dedi.

  Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, dün Büyükşehir Belediyesi'nde yapılacak toplantıya katılmak üzere belediye binasından çıkışta, 14 yaşındaki bir gencin silahlı saldırısına uğradı. Çapan'ı sol topuğundan vuran ve silahının tutukluk yapması üzerine olay yerinden kaçan 14 yaşındaki M.S., daha sonra jandarmaya giderek teslim oldu.

  İKİNCİYİ SIKAMADI

  Esenyurt Caddesi üzerindeki Belediye Başkanlığı binasından saat 11.00 sıralarında çıkan Gürbüz Çapan, makam otomobiline doğru giderken, kendisine doğru koşan bir gencin aniden silahını çektiğini gördü. Saldırgan, neye uğradığını şaşıran Gürbüz Çapan'ın ve çevresindekilerin müdahale etmesine fırsat kalmadan silahını ateşledi. Tabancadan çıkan kurşun Çapan'ın sol topuğunu sıyırırken, tetiği çekmeye devam eden saldırgan, silahın tutukluk yapması üzerine paniğe kapılarak kaçtı.

  JANDARMA İNANMADI

  Hemen Özel Uğur Hastanesi'ne kaldırılan Çapan tedavi altına alınırken, olay yerinden kaçan 14 yaşındaki M.S., Esenyurt Jandarma Karakolu'nun kapısındaki nöbetçiye, belediye başkanını vurduğunu söyledi. Jandarmalar M.S.'nin söylediklerine inanmayarak, karakoldan ayrılmasını isterken, silahını çıkaran saldırgan genç, ‘‘İşte bu silahla vurdum’’ dedi. Bunun üzerine hemen karakolda gözaltına alınan M.S. hakkında soruşturmaya başlanırken, belediye ve hastane ile yapılan görüşmeden sonra olayın doğru olduğu anlaşıldı. Sokaklarda yatıp kalktığını söyleyen M.S.'nin, ‘‘Bu işi yapmam için beni Selahattin Yılmaz azmettirdi. Belediyenin evini yıktığını belirterek bana para verdi ve başkanı vurmamı söyledi’’ dediği bildirildi. Esenyurt, Fatih Mahallesi'nde okul yapılmak için ayrılan belediye arazisi üzerine kurduğu bina yıkıldığı için Gürbüz Çapan'ı vurmak üzere M.S.'yi azmettirdiği belirtilen Selahattin Yılmaz'ı yakalamak için jandarma ve polis operasyonlara başladı.

  BOYUN EĞMEDİK

  Hastanede ilk tedavisinden sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan Gürbüz Çapan, saldırganı ve azmettirdiği öne sürülen Selahattin Yılmaz'ı tanımadığını söyledi. Zaman zaman tehditler aldığını belirten Çapan, ‘‘Bunun barışa ve başarıya sıkılmış bir kurşun olduğunu düşünüyorum. Bu hizmete yapılmış bir saldırıdır. Bugüne kadar burada yaptığımız hizmetlere karşı çıkan baskı gruplarına boyun eğmedik, eğmeyeceğiz’’ dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı