İSTANBUL HABERLERİ

Coca Cola İçecek ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

DHA
04.05.2017 - 17:04Son Güncelleme :
DHA

İstanbul, 4 Mayıs (DHA) - Anadolu Grubu’nun ana hissedarı olduğu Türkiye, Orta Doğu, Orta Asya ve Pakistan’da 25 fabrika ve 10 bini aşkın çalışanıyla faaliyet gösteren Coca-Cola İçecek (CCI), 2017 yılı ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. 

Coca-Cola İçecek CEO’su Burak Başarır, yaptığı açıklamada, konsolide satış hacminin geçen senenin ilk çeyreğine göre yüzde yüzde 5.1 artarak 233 milyon ünite kasaya ulaştığını, satış gelirlerinin yüzde 19.5 arttığını söyleyerek “Yıla iyi başladık. Yılın geri kalanında 2017 hedeflerimizi gerçekleştirmeye odaklanacağız” dedi. Başarır, yılın ilk çeyreğinde satış gelirlerini satış hacminin, FAVÖK’ü ise satış gelirlerinin üzerinde arttırdıklarını söyledi. 

"Türkiye’de gazlı içecek kategorisi büyüdü"

CCI CEO’su Burak Başarır, 2017 ilk çeyrek sonuçlarını şöyle değerlendirdi: “Türkiye operasyonları ilk üç ayda zayıf tüketici güvenine rağmen gazlı içecek kategorisinde güçlü büyüme kaydetti. Başarılı yeni paket ve ürün lansmanları gerçekleştirdik. Hem gazlı hem de gazsız içecek kategorisinde yeni 330 ml uzun kutular geleneksel kutuların yerini alırken, tüketici tabanımızı genişletmek amacıyla ekonomik küçük paketler sunmaya devam ediyoruz.”

Pakistan’da yeni fabrika inşatı başladı

Başarır, yurtdışı operasyonlarıyla ilgili de şu bilgileri verdi: “Pakistan’da güçlü pazar büyümesine paralel olarak büyüme ivmesi devam etti. Pakistan’da satış noktalarında bulunurluğumuzu artırmaya ve marka değerimizi daha da güçlendirmeye devam ediyoruz. Diğer yandan, yatırım planlarımıza paralel olarak, artan talebi karşılamak üzere Faysalabad’daki yeni fabrikamızın inşasına başladık. Orta Asya ve Orta Doğu operasyonlarımızda ise ekonomideki olumlu gelişmelere ve iyileşen pazar uygulamalarımıza paralel olarak beklentilerimizin üzerinde bir performans gösterdik” dedi. 

CCI’ın uzun vadeli stratejik planları çerçevesinde konsolide satış hacmi yüzde 5.1 artışla 233 milyon ünite kasaya ulaştı. Türkiye satış hacmi yüzde 2.7, uluslararası operasyonların satış hacmi yüzde 7.6 arttı. Konsolide satış gelirleri yüzde 19.5 artarak 1 milyar 556 milyon liraya ulaştı. Konsolide FAVÖK yüzde 24.5 yükselirken, FAVÖK marjı ise yüzde 12.4 olarak gerçekleşti. (Fotoğraflı)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Coca Cola İçecek ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Mayıs 2017 tarihinde saat 17 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Coca Cola İçecek ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:34
  • Guneş
   07:14
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   15:59
  • Akşam
   18:23
  • Yatsı
   19:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı