« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Coca-Cola Akademi Ligleri başlıyor

Futbolda Coca-Cola Akademi Ligleri'nde 2012-2013 sezonu yarın yapılacak maçlarla başlayacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Türkiye Futbol Federasyonu'ndan alınan bilgiye göre, Coca-Cola Akademi Ligleri'nde bu sezon akademi ve elit akademi olmak üzere iki farklı kategori yer alıyor. Akademi Ligi organizasyonunda takımlar bölgesel olarak gruplandırılırken, Elit Akademi Ligi organizasyonu yurt genelinden takımlardan oluşan gruplarda oynanacak. Her iki lig organizasyonunda da yaş kategorileri 14 yaş altı, 15 yaş altı, 16 yaş altı, 17 yaş altı ve 18 yaş altı olmak üzere belirlenirken, katılımcı kulüpler liglere tüm yaş gruplarında katılmak zorunda.

Coca-Cola Akademi Ligi bu sezon Batı A, Batı B, Anadolu ve Doğu Anadolu olmak üzere 4 grupta bölgesel olarak oynanacak. Batı A Grubu'nda 12, Batı B Grubu'nda 10, Anadolu Grubu'nda 11, Doğu Anadolu Grubu'nda ise 5 takım yer alacak. Batı A, Batı B ve Anadolu gruplarında müsabakalar çift devreli lig usulüne göre oynanacak. Doğu Anadolu Grubu'nda ise karşılaşmalar 3 devreli lig usulüne göre yapılacak. Doğu Anadolu Grubu müsabakaları 29 Eylül'de başlayacak.

Böylelikle Coca-Cola Akademi Ligi heyecanı ilk kez doğuya taşınmış olacak. Yurt genelinde oynanacak Coca-Cola Elit Akademi Ligi'ne ise 19 takım katılacak. Bu takımlar çift devreli lig usulüne göre bu kategorideki müsabakalarını oynayacaklar.

Bunları da Beğenebilirsiniz