ANKARA HABERLERİ

Çobanlar, Kızılay'da küçükbaş hayvan sürüsü gezdirecek

DHA
28.04.2017 - 14:10Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı yarın bir ilke imza atıyor. Büyükşehir Belediyesi ana sponsorluğunda Mayıs ayında kırsal hizmetler alanında düzenlenecek 3 fuarın tanıtım toplantısı sırasında çobanlar meydanda Ankara keçisi ile koyun ve kuzulardan oluşan küçükbaş hayvan sürüsü gezdirecek.  
Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi tarafından ilki geçen yıl düzenlenen “Ulusal Kırkım Şampiyonasıönın ikincisi ve 18-21 Mayıs tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi'nde Türkiye'de ilk defa düzenlenecek olan “Anadolu Yetiştiriciler, Canlı Hayvan ve Çobanlar Fuarıö ile “Anadolu Kırsal Hizmetler Fuarıönın tanıtım toplantıları, yarın (29 Nisan Cumartesi) saat 10.30'da, Güvenpark yanındaki Büyükşehir Belediyesi Basın Merkezi Binası önünde yapılacak.
Kepenek giyen, kadın- erkek 25 çobanın, 15 Temmuz  Kızılay Milli İrade Meydanı'nda  koyun, keçi, kuzu ve oğlakları gezdireceği tanıtım toplantısında, bir çoban da  Ankara keçisine makineyle kırkım yapacak. Meydanda bir yandan da kaval sesleri yankılanacak.
Geçen yıl Beypazarı'nda ilki düzenlenen Ulusal Kırkım Şampiyonası'na, Türkiye'nin dört bir tarafından 40 kırkımcı katılmış, finale 12 yarışmacı kalmıştı. Yarışma sonunda dereceyle girenlere, kırkım  makinesi hediye edilmişti.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çobanlar, Kızılay'da küçükbaş hayvan sürüsü gezdirecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 14 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çobanlar, Kızılay'da küçükbaş hayvan sürüsü gezdirecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı