Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  CNN Türk'ü cebinizden çıkarın

  Hürriyet Haber
  29.12.2009 - 16:02 | Son Güncelleme:

  CNN Türk, iPhone uygulamasıyla App Store'da... Artık en sıcak haberlere anında iPhone'unuzla ulaşabileceksiniz.

  CNN TÜRK iPhone uygulaması ile nerede olursanız olun CNN TÜRK’ün son dakika haberlerini, ekonomi haberlerini, vazgeçilmez programlarını, spor ile ilgili merak ettiklerinizi, en güvenilir hava durumunu canlı olarak izleyebilirsiniz.

  Bu uygulama ile CNN TÜRK'ün hem web sitesine girebilir, hem canlı yayınına erişebilir, hem de cnnturk.com’da bulunan haber videolarını istediğiniz zaman seyredebilirsiniz.

  CNN TÜRK APP NASIL İNDİREBİLİRİM?

  CNN TÜRK izleyicilerinin bu uygulamayı indirmeleri için ya iPhone’larından ya da bilgisayarlarından Apple Store’a girmeleri CNN TÜRK diye arattırmaları gerekiyor. iPhone sahipleri bu uygulamayı ücretsiz olarak telefonlarına indirebiliyor.

  Uygulamayı http://itunes.apple.com/tr/app/id336400334?mt=8 linkinden de indirebilirsiniz.

  PROJE HAKKINDA

  CNN TÜRK iPhone uygulamasının yazılmasına kısa süre önce başlandı. Projenin mimarı CNN TÜRK Kurumsal İletişim Müdürü Ayşe Yonca Baltaoğlu’dur. Uygulama tasarlanırken iPhone uygulamaları konusunda deneyimli bir ajans olan Sevenice ile çalışıldı.

  CNN TÜRK uygulaması tasarlanırken kullanıcı dostu olması, kullanıcının haberlere, hava durumuna -CNN TÜRK iPhone’da 10 günlük bir hava durumu veriliyor-, finansal verilere hızlı ve kesintisiz bir şekilde kullanıcıların ulaşabilmesi hedeflendi ve şu ana kadar yapılan kullanıcı geri dönüşlerinden edindiğimiz izlenime dayanarak bu hedefe ulaştığımız görülüyor.

  CNN TÜRK iPhone uygulaması üzerinde CNN TÜRK web sitesindeki haber videoları da yine kaliteli bir şekilde izlenebiliyor. Böylece canlı yayın veya haber programlarını kaçıranlar, ilgili haberlere videolar üzerinden ulaşabiliyor.

  Elbette Türkiye’nin en güvenilir haber kaynağı olan CNN TÜRK’ün canlı yayın imkanını bu uygulamanın içine koymamak olmazdı. Bu yüzden CNN TÜRK iPhone uygulaması içine canlı yayın izleme özelliği de eklendi. Bunu yaparken de Türkiye şartlarını göz önünde bulundurarak 3 farklı kalitede canlı yayın izleyebilme olanağı izleyicilerimizin kullanımına sunuldu.

  Çünkü şu anda Türkiye’deki 3G paketlerinin tamamı kotalı olarak veriliyor bu yüzden insanlar kullanırken kotalarını hesap ediyorlar. Kullanıcıların bu uygulamayı ofislerinden ziyade televizyona ulaşamayacakları yerlerde Edge ve 3G ile kullanacakları düşünülüyor.

  Edge, 3G ve WiFi üzerinden olmak üzere 64K, 128K ve 256K şeklinde 3 ayrı seçenek ile kullanıcı kendi iradesi doğrultusunda ne kadar bant genişliği harcayacağını biliyor ve seçimini kendisi yapıyor. Yakın zamanda Türkiye’deki 3G networkünün kotalarının daha yükselmesi veya sınırsız paketlerin çıkması ile beraber görüntü kalitesinin kademeli olarak daha da arttırması planlanıyor.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı