ClupFinans ile Finansbank 200 bin yeni müşteri almayı hedefliyor

Hürriyet Haber
25.04.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

Finansbank klubü ClupFinans ile müşterilerine ücretsiz check-up’tan kuru temizlemeye kadar bir çok alanda bedava hizmet sunacak.

Bu hizmeti ClubFinans ve ClubFinans Xclusive kart müşterilerine verdiklerini belirten Finansbank Perakende Pazarlama Grup Yöneticisi Erkin Aydın, bu hizmetlerin tümünden yararlanacak müşterinin yıllık 2 bin 500 liralık fayda sağlayacığını belirtti. Aydın, bu hizmeti sundukları müşteri sayısı yıl sonuna kadar 200 bin olarak hedeflediklerini açıkladı.

20 bin TL’nin üzeri

Erkin Aydın, bankanın bu hizmetleri hakkında şu bilgileri verdi: "Geçen yıl mevcut müşterilerilerimize, mart ayından itibaren ise potansiyel müşterilerimize ClubFinans için 150 TL, ClubFinans Xclusive için de 500 TL karşılığında hizmet veriyoruz. Bizim müşterimiz olmayan ancak bu paraları ödeyerek kart kullanan kişi sayısı 12’bine yaklaştı. Finansbank’ta 20 bin TL üzerinde birikimi olanlar için ClubFinans, 100 bin TL üzerinde birikim olanlar için ise ClubFinans Xclusive kartı veriyoruz. Bu kartlarla sadece seyahat ve uçağa değil, müşterinin günlük ihtiyaçlarına da odaklanmak istiyoruz. Şu anda 90 bin olan ClubFinans sahibi müşteri sayılarını yıl sonunda 200 bine çıkarmayı hedefliyoruz. Finansbank’ın 3.5 milyonu aktif olmak üzere toplam 6 milyon müşterisi var. ClubFinans sahibi müşterilerine hizmet vermek için call center (çağrı merkezi) ekibini de 2.5 katına çıkardık. Bu müşterilerin telefonda bekleme süresi 14 saniyeyi geçmiyor."

Müşteriyi hafta bir kez arayacak

BANKALARIN
artan rekabet nedeniyle agresif pazarlama politikalarına devam ettiğini belirten Finansbank Perakende Pazarlama Grup Yöneticisi Erkin Aydın, banka olarak müşteriyi fazla rahatsız etmeme kararı aldıklarını açıkladı. Aydın, "Finansbank’ta müşterilere pazarlama amaçlı haftada birden fazla SMS ve email yoluyla atılması yasaklandı. Ayrıca gönderilen mesajlar da belirli bir saatten önce veya sonra olmak zorunda" dedi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı