Clooney'den tehdit açıklaması

Hürriyet Haber
19.12.2014 - 12:12 | Son Güncelleme: 19.12.2014 - 12:23

Ünlü oyuncu George Clooney, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'u eleştirdiği için tehdit alan "The İnterview" adlı filmin vizyondan kaldırılmasını sert eleştirdi. Clooney, "Bize ne izleyip izlemeyeceğimizi söyleyemezler" dedi.

George Clooney, 'Deadline' haber portalına verdiği bir demeç sırasında tehdit mektubu alan Sony Film Stüdyosu'nun Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'u eleştiren "The Interview" (Söyleşi) adlı filmi vizyondan kaldırmasını eleştirdi.

Kuzey Kore'nin insanlara karışma hakkı olmadığını savunan Clooney, "Film içeriğimiz hakkında karar veren bir ülkeden bahsediyoruz ancak bu kısıtlama sadece filmlerle sınırlı kalmaz. Bütün her şeyimizi etkiler. Gerçek budur" dedi.

HERKES SORUMLULUK ALMALI
Clooney, "Birisi binaları havaya uçuracağını söylüyor ve birdenbire herkes boyun eğiyor. Sony korktuğu için öyle bir karar vermedi. Asıl filmi göstermeme kararını alan sinemalar, zira avukatlar, filmde birileri öldüğünde bundan sinemaların sorumlu tutulacağını söylüyor."

Sözlerini sürdüren Clooney, "Bu sadece basit bir komedi ancak daha büyük bir tabloyu görmemizi sağlıyor. Buna karşı durmalıyız. Sadece Sony'yi değil, hepimizi ilgilendirir" dedi ve herkesi sorumluluk almaya davet etti.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı