Dünya Haberleri

  Clinton'ın pub hesabını Mirror gazetesi ödedi

  Hürriyet Haber
  23.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İngiltere'de yayınlanan The Mirror gazetesi, ABD Başkanı Bill Clinton'ın İrlanda ziyareti sırasında ödemediği yemeğin faturasını ödedi. Bunun üzerine, Londra'daki ABD Büyükelçiliği, gazeteye yemeğin parasını gönderdi.

  Clinton'ın İrlanda ve İngiltere ziyareti sırasında Portobello Gold Pub'da yemek yedikten sonra, hesabı ödemeden çıkıp gitmesi, İngiliz gazetelerine konu oldu. The Mirror gazetesi, Clinton'ın hesabını ödedi ve bunu, ‘Bill’in hesabını ödedik' başlığıyla okuyucularına duyurdu. Gazetede bu haberin çıkmasından sonra, Londra'daki ABD Büyükelçiliği, yemek tutarı olan 36.17 doları (24.5 milyon lira) gazeteye gönderdi.

  The Mirror, çeki aldığını kabul etti ancak konuyu kapatmadı. Bu sefer de ‘Clinton’ın bize 5 dolar bahşiş borcu var' diye tutturdu. Mirror'ın haberine göre, Büyükelçilik görevlisi Lee lohman, gazeteye gönderdiği mektubunda şunları söyledi:

  ‘Mirror gazetesinin bir muhabirinin, 14 Aralık tarihinde Başkan Bill Clinton’a ait Portobello Gold Pub'daki hesabı ödemiş olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. Faturanın kopyası ve 24.70 poundluk (36.17 dolar) çek ilişiktedir. Büyükelçiliğimiz, muhabirin yanlış anlamayı çözmüş olmasını takdir ediyor.'

  ASLINDA HESABI KEDİ ÖDEDİ

  Mirror gazetesine konuşan Portobello Gold Pub'ın sahibi Michael Bell hesap konusuna espriyle karışık açıklık getirdi: ‘Aslında faturayı Clintonlar’ın kedisi Socks ödedi. Pazartesi günü, 10 dolarlık bir çek ve bir mektup aldım. Mektupta, lütfen affedin. İnsan sahiplerimi iyi eğittiğimi sanıyordum ama hálá halıya yapıyorlar yazıyordu.' Mirror, Büyükelçilik'ten gönderilen çekin bir hayır kurumuna bağışlanacağını söyledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı