Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Clinton gitmesin

Serdar TURGUT

Bugün kendimi formda hissediyorum. Bu nedenle yazıyı 21 yaşından küçüklerin okumamasında büyük yarar var.

Bill Clinton'ın başkanlıktan düşürülmesine her rasyonel insanın karşı çıkması gerekir.

Şimdi düşmanlarım diyecek ki bir seks sapığı diğer seks sapığını korumaya çalışıyor. Sapıklar koalisyonu da böylece kuruldu.

Doğrudur. Clinton kadar olmasa da ben de çok normal sayılmam. Ancak benim sapıklıklarım ne yazık ki hep teorik düzeyde kalıyor. O ise sadece pratikten oluşan bir insan. Adamda seks konusunda teori kesinlikle yok.

Olsaydı zaten seksüel konularda ufku oral seksle sınırlı kalmazdı.

Bu noktada benim ona, teorik düzeyde öğreteceğim çok şey bulunmakla birlikte ne yazık ki bir türlü bir araya gelmemiz mümkün olamadı.

***

Ancak benim Clinton'ın başkanlıktan düşürülmesinden korkmamım nedeni başka.

Amerikan Anayasası'na göre Clinton başkanlıktan düşürüldüğü an Başkan Yardımcısı Al Gore, evet Al Gore ABD Başkanı olacak.

İşte bence rasyonel ve çağdaş medeniyet seviyesine erişmiş ve belki de bu seviyeyi çoktan geçmiş Türk vatandaşlarının bu olasılığa bütün güçleri ile karşı çıkmaları gerekiyor.

Al Gore kötü bir insan değildir büyük ihtimalle.

Büyük ihtimalle kendisine bir soru yöneltildiğinde Türkiş lokumu ve döner kebabı çok sevdiğini de elindeki karttan okuyacaktır.

Ve bir ihtimal o aynı zamanda hümanisttir bile, bilemem artık.

Ancak bütün bunların dışında bir önemli sorun var.

Bazıları için bu teknik bir ayrıntı olabilir ama ben bunu yine de ifade edeyim.

Al Gore'un Amerikan başkanlığını devralması ihtimali korkutucu çünkü kendisinin uzun zamandır ölü olması ihtimali çok yüksek.

Yani biliyorum arada bir onu Bill Clinton'ın arkasında dururken görüyoruz.

Ancak o orada dururken bile canlı olduğu yolunda hiçbir işaret vermiyor.

Amerikan tarihçileri Al Gore'un kayıtlara geçmiş ilk göz kırpma olayının 24 Mart 1995 tarihinde saat 20.35'te yaşandığını. O günden bu yana başkan yardımcısını gözlerini kırparken kimsenin görmediğini resmen bildirdiler.

***

Çoktan ölmüş olan birisinin Amerikan bakanı olmasının ne türlü vahim sonuçları olabileceğini tabii ki kimse şu anda bilemiyor.

Çünkü bu konuda daha önce yaşanmış ve örnek alınabilecek bir deney maalesef yok. Reagan dönemi bile bu konuda örnek olamıyor.

Ancak şurası kesindir ki Al Gore'un vücudu Amerikan başkanlık koltuğuna oturtulur ise o ofiste başkanlık döneminin bundan sonraki bölümünde bir tek oral seks olayının yaşanmayacağı yüzde yüz nettir.

Yine Amerikan tarihçileri kendisinin yaşarken bile öyle oral seks gibi banal şeylere tenezzül etmediğini resmi belgelerle açıklamışlardır.

Bu konudaki en büyük delil Al Gore'un eşi Tipper Gore'dan gelmiştir.

Tipper Gore bir keresinde kendisine kocasını hiç kravat takmadan görüp görmediği yolunda soru soran bir gazeteciye, ‘Hayır görmedim ancak bir keresinde şimdi ne zaman olduğunu kesin hatırlamadığım kadar uzunca bir süre önce, seks yapmaya çalışırken kravatını hafifçe gevşetti’ diye cevap vermiştir.

Yine Amerikan tarihçileri Al Gore'un saçının nasıl olup da yağmurda, doluda, tufanda,kasırgada ve hatta Clinton yan odada oral seks yaptırırken bile hep aynı şekilde, hiç bozulmadan kalabildiğini araştırırken ilginç bir başka şey keşfetmişlerdir.

Al Gore, o kravatını gevşettiği gece sekse başlamadan önce ellerini yıkamıştır.

Şimdi bu iki şeyi yan yana koyunca bu adamın kazayla yaşıyor olsa bile başkan olduktan sonra bırakın oral seksi, mastürbasyon bile yapmaya yanaşmayacağı da kesindir.

***

Şimdi diyeceksiniz ki büyük ihtimalle uzun zamandır ölü olan bu adamın başkan olmaya hazırlandığı haberini de nereden aldın.

Çok basit.

Dün alınan habere göre Bill Clinton ile eşi Hillary, Beyaz Saray'ın kendilerine ayrılan özel yatak odasında önceki gün kavga ederlerken, kapıyı vurmadan Tipper Gore içeriye girmiş, onlarla tek kelime bile konuşmadan odadaki eşyaların ölçülerini almaya başlamış ve hangi eşyaların hemen değiştirilmesi gerektiğini, hangilerinin ise sadece kumaş değiştirilmekle yetinilebileceğini not almıştır.

Tipper'ın odadan çıkarken ‘Buralara nihayet biraz zevkli bir insanın damgası vurulacak’ diye konuştuğu da duyulmuştur.

***

Tipper'ın Clinton ile Hillary'ye kötü davranmasını da normal karşılamak gerekiyor.

Çünkü Clinton başkanlığı döneminde Al Gore'a hep çok kötü davrandı.

Adamın hâlâ daha hayatta olduğu dönemde Al Gore'un yaptığı tek iş Oval Ofis'teki bir oral seks seansından sonra içeriye girerek odayı temizlemek, Kleenex'leri ortadan kaldırmak ve odayı havalandırmaktı.

Baktı ki başka bir resmi görevi yok Clinton ona bu işi vermişti, Ve Clinton söz konusu olduğundan bu ilk bakışta basitmiş gibi gözüken iş Al Gore için aniden full time göreve dönüşmüştü.

***

Al Gore'un ölü halde de olsa başkan olmasının en güzel yanı eşi Tipper'ın gazetelerde daha çok resminin çıkacak olmasıdır.

Tipper tam anlamıyla bir sarışın güzeldir.

Eğer onun fotoğrafları sık yayınlanırsa Yavuz Gökmen'in bu kez de kafayı ona takması ve böylece memlekette Tansu'ya destek vermekte ısrarlı olan son kayda değer kalemin de dış politika yazarına dönüşmesi kesindir. Bu da memleket için hayırlı bir sonuçtur.

X