Dünya Haberleri

DÜNYA

  Clinton Bush'a destek çıktı

  Hürriyet Haber
  14 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 14 Aralık 2000 - 00:01

  ABD Başkanı Bill Clinton, tartışmalı bir sürecin ardından galibiyeti ilan edilen George W. Bush'u kutladı ve halkından yeni Başkan'a destek olmasını istedi.

  İngiltere Başbakanı Tony Blair tarafından ağırlandığı Chequers'daki Başbakanlık yazlık konutunda açıklama yapan Clinton, başkanlığı dönemi boyunca yardımcılığını yürüten yarışın ikinci ismi Al Gore'a da "yenilgiyi onurlu şekilde kabul ettiği için" teşekkür etti.

  Clinton 3'üncü kez Kralicenin huzurunda
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı

    İrlanda, Kuzey İrlanda ve İngiltere'yi kapsayan üç günlük resmi ziyaretini sürdüren ABD Başkanı Bill Clinton, Kraliçe II. Elizabeth ile Buckingham Sarayı'nda biraraya geldi.

    Eşi Hillary Clinton ile birlikte geceyi geçirdikleri Başbakanlığa ait Chequers'daki Yazlık Konut'tan Buckingham Sarayı'na gelen Başkan Clinton, Kraliçe Elizabeth ile görev süresi boyunca üçüncü kez biraraya geldi.

    İngiliz basını, üçüncü ve son görüşme olan bugünkü görüşmenin aynı zamanda Clinton ailesinden Kraliçe Elizabeth'e bir veda ziyareti anlamına geldiğine dikkati çekiyor.

    Üç günden beri İrlanda, Kuzey İrlanda ve İnglitere'deki temaslarını sürdüren Başkan Clinton, bugün öğleden sonra da İngiltere'nin en prestijli Üniversiteleri'nden biri olan Warwick Üniversitesi'nde bir konuşma yapacak.

    ABD Başkanı Bill Clinton, görev süresinin bitimi öncesindeki son resmi ziyaretini bu akşam tamamlayarak eşi Hillary ve kızı Chelsea ile birlikte ülkesine dönecek