Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Clinton boşanmamak için diz çöküp yalvardı

  Hürriyet Haber
  18.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 18.12.2000 - 00:01

  Senatör ve şimdilik ‘first Lady’ olan Hillary Clinton'un sekiz milyon dolar karşılığında yazacağı anı kitabıyla ilgili bazı bilgiler sızmaya başladı. Başkan Bill Clinton'ın, Monica Lewinsky seks skandalı döneminde, görev başındayken boşanmaması için diz çökerek Hillary'ye yalvardığı ileri sürüldü.

  MERAKLA beklenen kitabın şok etkisi yaratacağı vurgulanırken, Hillary'nin ‘‘Dünya önünde rezil oldum’’ diye nitelediği skandal dönemini, intihar eden arkadaşı Vince Foster ile ilişkisini, trajik bir uçak kazası sonucu ölen Carolyn Bessette Kennedy ile yakın arkadaşlık ilişkilerini kaleme alacağı ifade ediliyor.

  Eşi John Kennedy'nin kullandığı uçağın denize çakılması sonucu ölen Carolyn Bessette Kennedy ile Hillary arasında benzer evlilik sorunları nedeniyle yakın bir bağ oluştuğu belirtiliyor. Carolyn Bessette ve Hillary'nin birbirlerine sık sık içlerini döktükleri ve dertleştikleri kaydediliyor.

  BARBRA’NIN KALMASI ÇILDIRTTI

  Kitaptan bir alıntının şöyle olacağı iddia edildi: ‘‘Bill diz çökerek ve acılar içinde bana yalvardı. Beyaz Saray'da görev başında olduğu sürece boşanmamamızı istedi. Bill de bir kabus yaşıyordu. Hayatımın en kahredici dönemiydi.’’

  Kitapta, Hillary'nin Barbra Streisand'in Beyaz Saray'da gecelemesine nasıl öfkelendiğini yazacağı da kaydedildi. Hillary'nin, Bill Clinton'a ‘‘O kadın bir daha asla burada kalmayacak’’ dediği ve eşine tam vuracakken Gizli Servis görevlileri tarafından engellendiği iddia edildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı