Gündem Haberleri

  Clinton: Biz özgürleştirdik, onlar ise…

  Hürriyet Planet
  12.09.2012 - 18:39 | Son Güncelleme:

  ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, ABD'nin Libya Büyükelçisi dahil dört Amerikan yetkilinin ölümüne neden olan Bingazi saldırısını, "Özgürleşmesine yardımcı olduğumuz bir ülkede nasıl böyle bir şey olabilir?" sözleriyle yorumladı.

  Washington'daki Dışişleri Bakanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen Clinton, dört ABD'li elçilik çalışanın ölümünden duyduğu “derin üzüntüyü” dile getirerek, ölen kişilerin, “Libya halkının daha iyi bir geleceğe ulaşmasına yardım etme taahütüyle çalıştıklarını” söyledi.

  Kendi kendine, "Özgürleşmesine yardımcı olduğumuz bir ülkede, yıkımdan kurtardığımız bir şehirde nasıl böyle bir şey olabilir?" sorusunu yönelttiğini belirten Clinton, Büyükelçi Chris Stevens'ın “Libya halkına hizmet ve diplomasi için görev aşkıyla dolu olduğunu, yeni, özgür bir ülkenin temelinin atılmasında Libya halkına yardım etmek için kendi hayatını riske attığını” ifade etti.

  ABD Dışişleri Bakanı, saldırının küçük ve barbar bir grup tarafından düzenlendiğini belirterek, bu olaydan Libya halkı ya da hükümetinin sorumlu tutulamayacağını sözlerine ekledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı