« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Clijsters deneyimiyle yarı finalde

Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda kadınlarda 2 numaralı seri başı Vera Zvonareva ve 3 numaralı seri başı Belçikalı Kim Clijsters yarı finale çıktı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
3 numaralı seri başı Clijsters da 12 numaralı seri başı Polonyalı Agnieszka Radwanska'yı 2-0 yenerek adını yarı finale yazdırdı. Clijsters setleri 6-3 ve 7-6 kazandı.

1 saat 34 dakika süren maçta, Clijsters 2, Radwanska 1 kez “ace” attı. Clijsters rakibinden daha fazla basit hata yapmasına karşı, maçı kritik sayıları alarak kazandı. Clijsters'ın 37 basit hata yaptığı maçta Radwanska 13 basit hatayla oynadı. Maçta Clijsters 6 kez, Radwanska 1 kez çift hata yaptı.

Oynanan diğer çeyrek final maçında olduğu gibi bu karşılaşmada da Avustralya Günü nedeni ile yapılan kutlamalar oyuncuların konsantrasyonunu bozdu. Alçaktan uçan jetlerin altında tenis oynamaya çalışan Clijsters ile Radwanska zor anlar yaşadı. Belçikalı tenisçi maçtan sonra “Sanırım uçaklar beni daha da yükseltti” diyerek ikinci seti nasıl çevirdiğini esprili bir dille açıkladı ancak korktuğunu da eklemeden geçmedi.

Yarı finalde Zvonareva ile karşılaşacak olan Clijsters kadınlarda yarı finale kalan tek eski Grand Slam şampiyonu oldu. Kadınlarda diğer yarı final maçında, 1 numaralı seri başı Danimarkalı Caroline Wozniacki ve 9 numaralı seri başı Çinli Li Na karşı karşıya gelecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz