Claude Nahum, Koç'tan koptu

Hürriyet Haber
13 Mart 1998 - 00:00Son Güncelleme : 13 Mart 1998 - 00:01

Vehbi Koç'un yakın çalışma arkadaşı ve ortağı Bernard Nahum'un oğlu olan Claude Nahum, Koç Topluluğu'ndan ayrılıyor. Koç Topluluğu'nda 29 yıldır çeşitli görevlerde bulunan Nahum, son olarak Dış Ticaret Grubu Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Koç Topluğu Dış Ticaret Grubu Başkanı Claude Nahum görevinden istifa etti. Nahum, 31 Mart 1998 tarihinden itibaren Koç Topluluğu'ndaki görevinden resmen ayrılmış olacak. Böylece Claude Nahum'un, Koç Topluluğu'ndaki 29 yıllık çalışma hayatı sona erecek.

Claude Nahum'un ayrılmasıyla birlikte Dış Ticaret Grubu Başkanlığı görevini bir süre vekaleten Topluluk Yürütme Kurulu Başkan Vekili Temel Atay yürütecek. Nahum'un aynı tarihlerde Koç Holding'in Genel Kurulu'ndan sonra emekli olacak İnan Kıraç'la birlikte çalışacağı söyleniyor.

Claude Nahum'un görevinden ayrılmasıyla ilgili olarak Koç Topluluğu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Nahum'un kendi isteği ve kararı doğrultusunda istifa ettiğinin altı çizildi.

Açıklamada şöyle denildi:

‘‘Claude Nahum Koç Topluluğu'nun muhtelif şirketlerinde ve kademelerinde 29 yıl çalışmış, sorumluluk aldığı işlerde çalışkanlığı, dürüstlüğü ve ilkelerinden ödün vermeyen tutumuyla örnek bir yönetici olarak görev yapmış, uluslararası rekabet ortamında gerçekleştirdiği atılımlarla Koç Topluluğu'na büyük katkılar sağlamıştır.’’

KOÇ’TA NAHUM DAMGASI

Koç Topluluğu'nun kurucusu Vehbi Koç'un yakın çalışma arkadaşı ve ortağı Bernard Nahum'un oğlu olan Claude Nahum uzun yıllardır grup bünyesinde çalışıyordu. Bernard Nahum Vehbi Koç'la birlikte Türkiye'de otomobil sanayiinin ilk temellerini atan isim olmuştu.

Koç Topluluğu'nda Claude Nahum'un dışında Nahum Ailesi'nden Jan Nahum da bulunuyor. Babasının izini takip eden Jan Nahum, grupta otomotiv sektöründe çalışıyor. Jan Nahum şu anda, Koç bünyesindeki Tofaş Oto Fabrikası'nın Genel Müdürlük görevini yürütüyor.


Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı